Čestitke trenerja Blackburna Steva Keana strelcu dveh zadetkov Yakubuju Aiyegbeniju. Foto: Reuters
Arsenal
Nogometaši Arsenala so v torek v Ligi prvakov iztržili točko v Dortmundu (1:1), pozitivnega izida pa niso znali prenesti na domače zelenice. Foto: Reuters

Londončani so v 10. minuti sicer povedli z zadetkom Gervinha, ki je dosegel prvi gol za svoj novi klub, 15 minut pozneje pa je izenačil Yakubu Aiyegbeni. Nigerijec ne nosi dolgega modro-belega dresa, saj je v Blackburn prišel v zadnjem prestopnem roku konec avgusta. A Arsenal je na odmor vseeno odšel s prednostjo, saj je v 34. minuti izid polčasa z roba kazenskega prostora postavil Mikel Arteta. Španec je na Ewood Parku zadel že pred tremi tedni, ko je igral še za Everton.

Kean lažje diha
V drugem polčasu je Arsenal prejel tri zadetke. V 50. minuti je najprej žogo v lastno mrežo preusmeril Alex Song, potem ko ga je po prostem strelu zadela v stegno. Po uri igre je bilo že 3:2. Aiyegbeni se ni ujel v ofsajdsko zanko in še drugič premagal Wojciecha Szczesnyja. V 68. minuti je moral poljski vratar iz mreže znova pobrati žogo, po hitri akciji Blackburna pa ga je znova ukanil kar lastni igralec Laurent Koscielny, ki je bil nespreten po podaji Martina Olssona.

Poraz Arsenala je v 85. minuti ublažil Marouane Chamakh z lepim strelom z glavo. Z ramen trenerja Blackburna Steva Keana je padlo vsaj nekaj bremena, saj je 250 navijačev med pohodom pred tekmo zahtevalo njegov odstop.
V nedeljo bo na Old Traffordu veliki derbi med Manchester Unitedom in Chelseajem. Tottenham bo gostil Liverpool.

V angleški drugi ligi je bil Robert Koren edini strelec ob zmagi Hull Cityja nad Portsmouthom z 1:0. Korošec, ki je sredi tedna dobil hčerko, je v 11. minuti zadel z lepim strelom od daleč. Hull je po nepopolnem 7. krogu v 24-članski ligi na osmem mestu (12 točk), Portsmouth pa 18. (6).

5. krog:
BLACKBURN
- ARSENAL 4:3 (1:2)
Aiyegbeni 25., 59., Song 50./ag, Koscielny 68./ag; Gervinho 10., Arteta 34., Chamakh 85.

ASTON VILLA - NEWCASTLE 1:1 (1:0)
Agbonlahor 13.; Best 57.

BOLTON - NORWICH 1:2 (0:2)
Petrov 64./11-m; Pilkington 37., Johnson 42.

EVERTON - WIGAN 3:1 (1:1)
Jagielka 33., Vellios 84., Drenthe 90.; di Santo 31.

MANCHESTER UNITED - CHELSEA
MANCHESTER UNITED 4 4 0 0 18:3 12 MANCHESTER CITY 4 4 0 0 15:3 12 CHELSEA 4 3 1 0 7:3 10 NEWCASTLE 5 2 3 0 4:2 9 STOKE CITY 4 2 2 0 3:1 8 LIVERPOOL 4 2 1 1 6:3 7 ASTON VILLA 5 1 4 0 6:4 7 EVERTON 4 2 1 1 6:4 7 WOLVERHAMPTON 5 2 1 2 4:6 7 QUEENS PARK RANGERS 5 2 1 2 4:6 7 NORWICH 5 1 2 2 5:7 5 SWANSEA 5 1 2 2 3:5 5 WIGAN 5 1 2 2 4:7 5 BLACKBURN 5 1 1 3 7:10 4 ARSENAL 5 1 1 3 6:14 4 BOLTON 5 1 0 4 8:13 3 WEST BROMWICH ALBION 5 1 0 4 3:8 3 TOTTENHAM 3 1 0 2 3:8 3 SUNDERLAND 4 0 2 2 2:4 2 FULHAM 4 0 2 2 2:5 2