Angel Di Maria je bil edini strelec na tekmi v Auxerru. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je iz bližine premagal Maartena Stekelenburga. Foto: EPA
Mounir El Hamdaoui
Mounir El Hamdaoui je po podaji Luisa Suareza takole streljal za vodstvo Ajaxa proti Milanu z 1:0. Foto: Reuters
Cleo
Cleo je v Beogradu s svojim devetim zadetkom v letošnji Ligi prvakov izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Partizan
Partizanovi navijači so na tekmi proti Arsenalu pripravili sijajno vzdušje. Foto: Reuters
Bayern
Z zadetkoma Bastiana Schweinsteigerja (levo) je Bayern prišel do težko prigaranih treh točk v Baslu. Foto: EPA
Ari
Ari (v sredini) je dvakrat zadel za Spartak iz Moskve. Foto: Reuters

Srečanje, ki ga je Šempetrčan spremljal s klopi, je v 81. minuti po podaji Sergia Ramosa z volejem odločil rezervist Angel Di Maria. Na igrišče je prišel le sedem minut prej. Real je bil sicer večji del tekme nevarnejši, a so bili gostitelji le dve minuti pred prejetim zadetkom sami zelo blizu vodilnemu golu. Po predložku Alaina Traoreja bi Pepe z glavo kmalu dosegel avtogol, vendar je Madridčane rešila vratnica.
V prvem polčasu je domači vratar Olivier Sorin ustavil nekaj nevarnih strelov Marcela in Cristiana Ronalda. Auxerre si je eno lepših priložnosti priigral po uri igre, ko je po globinski podaji za malo mimo vrat Ikerja Casillasa meril Ireneusz Jelen, a je nato z vstopom Mesuta Özila in Di Marie vajeti v svoje roke znova prevzel Real.
"Ibra" znova v polno
Na drugi tekmi skupine G sta se Ajax in Milan v Amsterdamu razšla z neodločenim izidom 1:1. Nizozemci so v 23. minuti prvi našli pot do mreže. Luis Suarez je na levi strani kazenskega prostora preigral Alessandra Nesto in 'zavrnil' žogo v sredino, za hrbet Christiana Abbiatija pa jo je poslal Mounir El Hamdaoui.
Rdeče-črni so do izenačenja prišli v 37. minuti, "zrežirala" sta ga nekdanja igralca Ajaxa Clarence Seedorf in Zlatan Ibrahimović. Prvi je visokoraslega Šveda lepo našel v kazenskem prostoru, ta je najprej izvrstno sprejel žogo in jo nato iz bližine poslal v mrežo.
V prvem polčasu sta še nekajkrat zapretila Suarez in Robinho, vendar brez uspeha. Nadaljevanje je bilo manj zanimivo. V 84. minuti je imel priložnost za zmago Milana Kevin Prince Boateng, toda po čudežni obrambi Maartena Stekelenburga je ostalo pri delitvi točk. Ronaldinho je vso tekmo presedel na klopi.

Partizan se z igralcem manj ni mogel več upirati
Zelo vroče je bilo tudi v Beogradu, kjer je Partizan v skupini H gostil Arsenal. Londončani so zmagali s 3:1. V 15. minuti je po lepi dvojni podaji z Jackom Wilsherom z 12 metrov prvi zadel Andrej Aršavin. Dobre četrt ure pozneje je z 11-metrovke izenačil Cleo, potem ko je Denilson v kazenskem prostoru igral z roko.
Predtem je imel Arsenal še nekaj lepih priložnosti, vendar je bil vselej na mestu Partizanov vratar Vladimir Stojković, enkrat pa je žogo pred golovo črto izbil Marko Jovanović. Ta je moral v 56. minuti zaradi rdečega kartona predčasno pod prho, saj je napravil prekršek nad Marouanejem Chamakhom. A izid je ostal neodločen, Stojković je namreč ubranil Aršavinov strel z bele točke.
Chamakh je premoč Arsenala z igralcem več vendarle kronal v 72. minuti, ko je po predložku Tomaša Rosickega z desne strani njegov strel z glavo Stojković najprej preusmeril v prečko, odbito žogo pa je Maročan le pospravil v mrežo. Na 3:1 je 10 minut pozneje povišal Sebastien Squillaci. Po strelu iz kota je bil najvišji v skoku. Beograjčani so imeli priložnost za znižanje izida v 84. minuti, a je Lukasz Fabianski ubranil 11-metrovko Cleu.
"Schweini" junak Bayerna
V skupini E si je Bayern zmago v Baslu zagotovil šele v 89. minuti. Po zgodnjem vodstvu Švicarjev sta mu v drugem polčasu tri točke prinesla dva zadetka Bastiana Schweinsteigerja. V 56. minuti je izenačil s sporno dosojene 11-metrovke, tik pred koncem pa je bil na pravem mestu ob daljši vratnici po podaji Holgerja Badstuberja s prostega strela.

Valter Birsa (Auxerre) je bil na klopi.
Auxerre: Sorin, Hengbart, Grichting, Dudka, Coulibaly, Chafni (88./Quercia), Oliech, Pedretti, Contout (46./Jelen), Langil (78./Traore), Ndinga.
Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Ronaldo, Benzema (58./Özil), L. Diarra (74./Di Maria), Marcelo, Xabi Alonso, Arbeloa, Higuain (86./M. Diarra), Khedira.

PARTIZAN - ARSENAL 1:3 (1:1)
Cleo 33./11-m; Aršavin 15., Chamakh 71., Squillaci 82.
RK: Jovanović 56./Partizan
Stojković je v 57. minuti ubranil 11-m Aršavinu, Fabianski pa v 84. minuti Cleu.

BRAGA - ŠAHTAR 0:3 (0:0)