Kapetan Barcelone Lionel Messi je po tekmi zavrnil rokovanje s sodnikom Jesusom Gilom, ki je močno razburjal navijače Barcelone, čeprav je točko še dober razplet, glede na to, da je imela Girona celo uro igre nogometaša več. Foto: Reuters
Marco Asensio je dosegel edini zadetek na stadionu Santiagu Bernabeu Foto: Reuters
Thomas Lemar je bil junak v Getafeju. Foto: Reuters

S točko je Barcelona sicer prevzela vodstvo v La Ligi, a po 5. krogu jih je Real Madrid ujel pri 13 točkah. Začelo se je po predvidenem scenariju, saj je Arturo Vidal zaposlil Lea Messija, kapetan Barcelone pa poskrbel za vodstvo domače vrste z novim presežkom. A nato je v 35. minuti sledil šok, saj je sodnik Jesus Gil s pomočjo VAR-a ocenil, da si branilec Clement Lenglet zasluži neposredno izključitev, ker je s komolcem zadel Pera Ponsa.

Stuani za preobrat, Pique za točko
Tik pred odmorom je sledil drugi šok, ko je izenačil navdahnjeni Christian Stuani. Slednji je v nadaljevanju poskrbel za vodstvo Girone, ko je Marc-Andre ter Stegen še ubranil strel Portuja, a odbitek je prišel do Urugvajca, ki je brez milosti zabil za 1:2. Domačini so kljub igralcu manj pritisnili in sredi 2. polčasa tudi prišli do izenačenja, ko se je pred nasprotnim golom najbolje znašel branilec Gerard Pique. Predtem je Messi s prostega strela že ponovil vajo, a mu je nov gol preprečilo stičišče vratnice in prečke.

Povratna tekma Girone in Barcelone se naj bi predvidoma odigrala januarja v Miamiju, a je v petek španska nogometna zveza zatrdila, da bo naredila vse, da prepreči igranje rednega kroga državnega prvenstva na tujem.

Asensio odrešil Real skrbi
Nogometaši madridskega Reala so v 5. krogu španskega prvenstva premagali Espanyol z 1:0. Edini zadetek je dosegel Marco Asensio štiri minute pred odmorom.
Trener kraljevega kluba Julen Lopetegui je precej premešal postavo po zmagi nad Romo v Ligi prvakov. V vratih je končno priložnost dobil Thibaut Cuortois. Toni Kroos in Dani Carvajal sploh nista bila v kadru, Gareth Bale in Marcelo pa sta sedela na klopi vseh 90 minut.

Gostitelji so bili boljši v prvem polčasu. Isco je v 5. minuti streljal mimo vrat, bolj natančen pa je bil Asensio v 41. minuti, ko je z diagonalnim strelom z levico zatresel malo mrežico. Luka Modrić ga je našel med številnimi branilci gostov, žoga je nekajkrat spremenila smer in prišla naravnost do Asensia.

Borja Iglesias zadel le prečko
V drugem polčasu so trikratni zaporedni evropski prvaki znižali ritem. V 64. minuti bi lahko bili kaznovani, a je Borja Iglesias z roba kazenskega prostora stresel prečko, potem ko je lepo lobal Courtoisa.

"Ključno je, da smo mrežo obdržali nedotaknjeno. Espanyol je odigral zelo dobro tekmo, bili smo nevarni in zadovoljen sem, da smo zadržali prednost," je poudaril Raphael Varane.

Lemar zrežiral zmago Atletica
Getafe je izgubil proti madridskemu Atleticu z 0:2. V 14. minuti se je Thomas Lemar odločil za strel s 25 metrov z levo nogo. Zadel je prečko, žoga pa se je od hrbta vratarja Davida Sorie odbila v mrežo. Po uri igre je najboljši igralec tekme Lemar potrdil zmago po protinapadu, ko je preigral Sorio in z leve strani potisnil žogo v mrežo.

Ivan Alejo je bil na igrišču le štiri minute, ko je v 67. minuti pohodil Gabija in prejel rdeči karton. Getafe z deseterico ni imel nobenih možnosti za preobrat. Gostitelji so na kolizeju Alfonso Perez le dvakrat streljali v okvir vrat Jana Oblaka.