Andres Iniesta je ohranil Barcelono na zmagoviti poti. To je bila že njihova osma zaporedna zmaga v prvenstvu. Foto: Reuters
Marcelo Bielsa in Pep Guardiola
Tako podobna, a tako različna: Bielsa in Guardiola imata zelo podoben pogled na nogomet, a z roba zelenice svoji ekipi spremljata povsem drugače. Guardiola Bielso sicer uvršča med enega izmed mentorjev na začetku svoje trenerske kariere. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo v preteklih obračunih v Pamploni ni blestel, tokrat pa je imel zares svoj dan. Dosegel je po dva gola in podaji, prvi zadetek je takole proslavil v svojem posebnem slogu. Foto: Reuters
Nogometaši Reala
Jose Mourinho je pred odločilnimi tekmami sezone lahko navdušen nad formo svojega napadalnega trojčka Ronaldo-Benzema-Higuain. Foto: Reuters

Na festivalu modernega nogometa, polnega hitrih podaj in vtekanj, sta odločila - kot že mnogokrat doslej - dva izmed Barcinih največjih zvezdnikov, Andres Iniesta in Lionel Messi. Prvi je načel gostujočo mrežo v 40. minuti, ko je žogo poslal pod prečko po ukradeni žogi Alexisa Sancheza in imenitni podaji Messija v prazen prostor.

Athletic prikazal igro, s katero navdušuje Evropo
Messi je v 58. minuti postavil končni izid z enajstih metrov, ko je Javi Martinez v gostujočem kazenskem prostoru podrl Cristiana Tella. Na generalki pred majskim finalom španskega nogometnega pokala v Madridu lepih potez ni manjkalo, gostje na čelu z izjemnim trenerjem Marcelom Bielso pa so se z dinamičnim "presingom" po pričakovanjih pogumno zoperstavili evropskim prvakom. Na koncu so zadnji za spremembo imeli posest žoge pod 60 odstotki igralnega časa (56 %), kljub temu pa v priložnostih za gol dvomov ni bilo. Na koncu 11:1. Treba je poudariti, da so Baski tekmo začeli brez Fernanda Llorenteja in Ikerja Muniaina, Katalonci pa brez Xavija in Puyola. Cesc Fabregas še ni povsem pripravljen.

Benzema odprl tekmo s fantastičnim golom
Real je na gostovanju pri Osasuni slavil s prepričljivih 1:5. Po dva gola sta zabila Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain, tekmo pa je s čudovitim volejem v šesti minuti z desne strani po podaji Ronalda odprl Karim Benzema. Vodstvo na 0:2 je pol ure pozneje povišal Ronaldo z razdalje, a bi domači vratar Andres Fernandez lahko bolje posredoval, izid polčasa pa je po podaji Xabija Alonsa v prazen prostor postavil Higuain.

Real ob zadnji zmagi slavil v La ligi
Argentinec je v drugem polčasu še enkrat zadel z glavo po podaji Ronalda, portugalski zvezdnik pa je drugi gol dosegel s prostim strelom z roba kazenskega prostora v 70. minuti, potem ko se je razmaknil Osasunin živi zid. Tolažilni gol je za gostitelje v velikem slogu dosegel Nino. Real je po zadnji zmagi v Osasuni, v sezoni 2007/08, nato osvojil tudi svoj zadnji naslov državnega prvaka.