Giovinco je delal precej preglavic obrambi Interja, ki je doživel drugi poraz v treh dneh. Foto: Reuters
Pato
Pato je zaradi poškodbe predčasno zapustil zelenico v 41. minuti, zamenjal ga je Cassano. Foto: Reuters
Jeremy Menez, Dorian Goian, Giulio Migliaccio
Menez je Romi priboril 11-metrovko. Foto: Reuters
Mauricio Pinilla
Pinilla je dosegel gol in bil podajalec pri ostalih dveh za Palermo. Foto: EPA

Vodilno moštvo Serie A, ki je brez Zlatana Ibrahimovića, je v vodstvo popeljal veteran Clarence Seedorf s prostega strela, vratar Gianluca Curci bi lahko bolje posredoval. Antonio Cassano je povišal z najstrožje kazni po igranju Massima Volta z roko v kazenskem prostoru Sampdorie. Končni izid je postavil Robinho z glavo. Inter je po dokončnem izpadu iz Lige prvakov odpotoval k Parmi, ki pa je le še osolila rane še aktualnega italijanskega prvaka, ki pa mu naslova po osmem porazu v letošnji sezoni italijanskega prvenstva najverjetneje ne bo uspelo ubraniti, saj za mestnim tekmecem zaostajajo osem točk, do konca prvenstva pa je še pet tekem.

Bačinović začel, Kurtić vstopil v 90. minuti
Palermo se je večino tekme 33. kroga italijanskega prvenstva z Romo branil, na koncu pa iz "večnega mesta" odšel z zmago (2:3). V prvi postavi gostov je bil od Slovencev le Armin Bačinović, ki ga je v 63. minuti zamenjal Afriyie Acquah. Jasmin Kurtić, ki se je v prejšnjem krogu izkazal z zadetkom, je vstopil v 91. minuti namesto strelca dveh zadetkov Abela Hernandeza. Siniše Andjelkovića in poškodovanega Josipa Iličića ni v postavi.

Roma je povedla v 20. minuti, ko je po prekršku Bačinovića nad Jérémyjem Menezom sodnik Andrea Romeo pokazal na belo točko s katere je zanesljivo zadel kapetan Francesco Totti. Roma je bila boljša, a tega ni znala izkoristiti. Pred iztekom polčasa je v kazenskem prostoru Donija prekršek nad Mauriciom Pinillo naredil Nicolas Burdisso. Pinilla je sam izvedel 11-metrovko in zanesljivo izenačil. Strel z bele točke je bil edini strel Palerma v okvir vrat Rome v prvem polčasu.

Jalovi napadi Rome
Drugi polčas je Roma začela odločno. Daniele De Rossi je z levico močno streljal z okoli 17 metrov, žoga je zadela zunanji del mreže. Tudi Menezov strel z levico slabo minuto pozneje je bil malce premalo natančen. V 60. minuti je Mirko Vućinić, ki je vstopil namesto Aleandra Rosija, streljal previsoko in zgrešil prazna vrata po hitrem napadu Meneza.

Odlična naveza Pinilla-Hernandez
Kazen za neizkoriščene napade Rome je prišla po protinapadu Pinilla, ki je podal pred gol, Hernandez pa je z levico premagal Donija. Ista dvojica je v 90. minuti zrežirala še tretji zadetek Palerma. Veselje gostov je trajalo le nekaj trenutkov, saj je takoj v naslednjem napadu po podaji Marca Borriella Vučinić z roba kazenskega prostora zadel v spodnji levi kot in vlil nekaj upanja "sinovom volkulje", ki pa jim je za izenačenje zmanjkalo časa.

Italijansko prvenstvo, 33. krog
ROMA - PALERMO 2:3 (1:1)
Totti 20./11-m, Vučinić 91.; Pinilla 43./11-m, Hernandez 84., 90.
Bačinović je igral do 63. minute, Kurtić (oba Palermo) je vstopil v 91. minuti.

MILAN - SAMPDORIA 3:0 (1:0)
Seedorf 20., Cassano 54./11-m, Robinho 62.

PARMA - INTER 2:0 (1:0)
Giovinco 35., Amauri 86.

CATANIA - LAZIO 1:4 (0:1)
Schelotto 46.; Hernanes 40., Mauri 56., Floccari 78., Zarate 90.

CESENA - BARI 1:0 (0:0)
Bogdani 48.

CHIEVO - BOLOGNA 2:0 (1:0)
Constant 15., Marcolini 83.
RK: Rigoni 45./Chievo
Cesar je igral vso tekmo, Jokića (oba Chievo) in Krhina (Bologna) ni bilo v moštvu.

FIORENTINA - JUVENTUS 0:0

GENOA - BRESCIA 3:0 (0:0)
Rafinha 59., Berardi 70./ag, Antonelli 94.

LECCE - CAGLIARI 3:3 (0:1)
Mesbah 49., Fabiano 88., Corvia 94.; Acquafresca 20., 72., Conti 67.