Gareth Bale je gol za izenačenje dosegel v zadnjih sekundah prvega polčasa. Foto: Reuters
Nikola Vlašić je povedel Hrvate v vodstvo. Foto: Reuters

Hrvaška je povedla že v 9. minuti. Akcijo je začel Josip Brekalo, ki je prišel v kazenski prostor, in podal Petkoviću, ta pa je žogo takoj podaljšal do Nikole Vlašića, ki je natančno streljal z vrha kazenskega prostora. Žoga se je od vratnice odbila v mrežo Walesa (0:1).

V zadnjih sekundah prvega polčasa pa so domači navijači skočili na noge, ko je Gareth Bale izenačil (1:1). Ben Davies je podal Balu, ta pa je v kazenskem prostoru z diagonalnim strelom matiral vratarja Hrvaške.

Drugi polčas ni prinesel sprememb.

Luka Modrić je zelenico zapustil v hudih bolečinah. Foto: Reuters
Sorodna novica Črn oktober Kekovim fantom skoraj povsem zaprl vrata Eura

Hrvaškemu selektorju Zlatku Daliću pa je tekma prinesla dodatne skrbi, saj sta se poškodovala Mateo Kovačić in Luka Modrić, v zadnjem krogu na tekmi proti Slovaški pa zaradi rumenih kartonov ne bo mogel računati niti na Dejana Lovrena in Domagoja Vido.

Rusi in Poljaki na EP-ju
In če se Hrvaška še ne more veseliti uvrstitve na evropsko prvenstvo, pa po današnjih srečanjih lahko slavijo Rusi in Poljaki. Rusija si je prvo mesto v skupini zagotovila z zmago s 5:0 nad Ciprom, Poljska pa je bila doma uspešnejša od Severne Makedonije z 2:0.

Sredi tedna sta si uvrstitev na EP zagotovili še reprezentanci Belgije in Italije.

Evropsko prvenstvo 2020 bo potekalo v dvanajstih državah od 12. junija do 12. julija.