21-letni Victor Wanyama je kenijski reprezentant, v Celtic je prišel lani poleti iz belgijskega prvoligaša Beerschota, kjer trenutno igra nekdanji član Gorice Goran Galešić. Foto: EPA
Neil Lennon in Victor Wanyama
Neil Lennon in Victor Wanyama se veselita zgodovinske zmage ob 125-letnici kluba. Foto: Reuters
Victor Moses
Victor Moses je z glavo odločil tekmo na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Burak Yilmaz
Burak Yilmaz je s hat-trickom zagotovil Galatasarayu prvo zmago v skupini H. Foto: Reuters
Bayern - Lille
Na Allianz Areni so gledalci že po 33 minutah videli pet golov Bayerna, na koncu pa je bilo 6:1. Foto: Reuters
Oscar Cardozo
Oscar Cardozo je z dvema zadetkoma zagotovil zmago Benfici. Foto: Reuters
Arturo Vidal
Arturo Vidal je dosegel drugi zadetek za Juventus. Foto: Reuters

Katalonci so bliskovito začeli in nekajkrat resno zapretili, toda škotski klub, ki te dni praznuje 125-letnico obstoja, je vse napade odbil in v 21. minuti je kenijski vezist Victor Wanyama po kotu z glavo dosegel vodilni zadetek za Celtic. Vse do konca polčasa je imela vodilna ekipa španskega prvenstva veliko premoč, žogo več kot 80 odstotkov igralnega časa v svoji posesti, vendar se izid ni spremenil. Lionel Messi je v 29. minuti po podaji Andresa Inieste stresel prečko, sedem minut zatem je Alexis Sanchez z glavo zadel vratnico.

Najstnik Watt poskrbel za veliko evforijo
Drugih 45 minut na Celtic Parku je bilo v znamenju Barcelone. V 71. minuti je namesto Mikaela Lustiga vstopil še ne 19-letni napadalec Tony Watt. Trinajst minut pozneje je mladi Škot dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov. Vratar Fraser Forster je z dolgo žogo našel Watta, ki je z diagonalnim strelom z desnico matiral Victorja Valdesa. V 91. minuti je poraz Barcelone nekoliko ublažil Messi, ki je bil natančen iz bližine, potem ko je Forsterju še uspelo odbiti strel Pedra. Po štirih minutah sodnikovega dodatka se je začelo veliko slavje v zelenem.

Vratar Šahtarja najšibkejši člen ekipe
Varovance Roberta Di Mattea je v prejšnjem krogu povsem nadigral ukrajinski prvoligaš. Tokrat so začeli precej bolje.

Modri so začeli napadalno in v 7. minuti povedli z golom Fernanda Torresa. "El Nino" je po veliki napaki vratarja Andreja Pjatova zatresel mrežo. Branilec Jaroslav Rakicki je poslal žogo nazaj do Pjatova, ki je nespretno izbil žogo naravnost v španskega napadalca. Šahtar se je hitro pobral, Brazilec Luis Fernandinho je prelisičil obrambo modrih, podal rojaku Willianu, ki je izenačil. Po golu Šahtarja se je tekmo zelo razživela, obe ekipi sta si priigrali nekaj lepih priložnosti, v 40. minuti pa so gostitelji znova povedli. Pjatov se je znova osmešil, saj je izbil žogo z glavo naravnost na nogo Oscarja, ki je z lobom matiral zmedenega čuvaja mreže.

Rezervist Moses zadel za velike tri točke
Drugi polčas se je začel zelo dinamično, saj je 24-letni Willian po podaji Fernandinha že v 47. minuti izenačil na 2:2. Po drugem golu so bili gostje nekoliko boljši, v končnici pa je Chelsea pritisnil. V 94. minuti je po kotu Juana Mate najprej Branislav Ivanović zgrešil žogo, 22-letni Nigerijec Victor Moses, ki je v 79. minuti zamenjal Oscarja, pa je z glavo poskrbel za veliko navdušenje na tribunah.

Na drugi tekmi v skupini E je Juventus, ki je konec tedna v derbiju Serie A klonil pred Interjem (1:3), v Torinu odpravil Nordsjelland s 4:0.

Hat-trick Pizarra že v 33. minuti
V skupini F je Bayern s 6:1 nadigral Lille. Bavarci so začeli silovito. Že v 5. minuti je Bastian Schweinsteiger mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu v mrežo. V 18. minuti je Claudio Pizarro z natančnim strelom z desnico z 18 metrov po podaji Francka Riberyja povišal na 2:0. Pet minut pozneje je prosti strel izvedel Arjen Robben, v živem zidu je žoga zadela Florenta Belmonta in končala za hrbtom Michaela Landreauja. Igra Lilla je popolnoma razpadla. Perujski napadalec Pizarro je v 28. minuti izkoristil podajo Philippa Lahma, potem pa je kapetan Bayerna še enkrat zaposlil "Pizzo", ki je z glavo v 33. minuti povišal na neverjetnih 5:0!

V drugem polčasu je Bayern precej znižal ritem. Salomon Kalou je v 57. minuti z izjemnim strelom z levico z 20 metrov zadel prečko, žoga pa se je odbila prek golove črte. Končni izid na Allianz Areni je postavil rezervist Toni Kroos v 66. minuti.

Bate klonil na Mestalli
Valencia je bila na drugi tekmi skupine F s 4:2 boljša od Bateja. Dvakrat je bil natančen Sofiane Feghouli. Španci in Bavarci imajo na vrhu lestvice po devet točk, Belorusi sledijo s šestimi točkami in obeta se še zanimiv boj za mesti, ki vodita v osmino finala. V naslednjem krogu bo Valencia na Mestalli gostila Bayern.
Prekinitev zelo koristila rdečim vragom
V skupini H je Manchester United v Bragi z zmago s 3:1 potrdil napredovanje med 16 najboljših. Portugalce je v vodstvo popeljal Alan z bele točke, za preobrat pa so v zadnjih desetih minutah tekme, ki jo je v drugem polčasu prekinil izpad elektrike, poskrbeli Robin van Persie, Wayne Rooney z enajstmetrovke in Javier Hernandez.
Na drugem obračunu skupine je Galatasaray v gosteh ugnal doslej drugouvrščeni Cluj, prav tako s 3:1. Vse tri gole za Turke je dosegel Burak Yilmaz.