Cesc Fabregas in Lionel Messi sta bila nerešljiva uganka za obrambo Osasune. Foto: EPA
David Villa
David Villa je dosegel tretji in sedmi zadetek. Foto: EPA

Katalonci so prejšnji konec tedna zapravili dragoceni točki v San Sebastianu proti Real Sociedadu (2:2), tudi v uvodnem krogu Lige prvakov so bili precej boljši od Milana, a so italijanski prvaki odnesli točko (2:2).

Že v 5. minuti je Sergio Busquets zaposlil Danija Alvesa, ki je z desne strani podal pred vrata, Messi pa je na daljši vratnici žogo pospravil v mrežo. V 13. minuti je argentinski virtuoz našel Cesca Fabregasa, ki je z volejem povišal na 2:0. Gostitelji so imeli izjemno premoč, žogo so imeli v svojih nogah kar 85 odstotkov igralnega časa.
V 26. minuti je Eric Abidal z glavo stresel prečko, pet minut pozneje pa je Messi zadel vratnico. Natančnejši je bil Villa, ki je po podaji Abidala preigral vratarja Andresa Fernandeza in poslal žogo v prazno mrežo. Pet minut pred odmorom je po strelu Ville žogi smer spremenil Roversio in na semaforju je pisalo 4:0. Popolnoma zmedeni gostje so krenili s sredine in takoj prejeli še peti gol, Messi je izkoristil podajo Fabregasa.

Barca v drugem delu s pol moči
V 52. minuti je razigrani Messi znova zatresel prečko, nato pa je pet minut pozneje podal do Xavija Hernandeza, ki je z izjemnim lobom povišal na 6:0. Popoln polom Osasune sta zaokrožila Villa in Messi s svojim tretjim golom.

4. krog:
BARCELONA - OSASUNA 8:0 (5:0)
Messi 5., 41., 79., Fabregas 13., Villa 34., 76., Roversio 40./ag, Xavi 57.

Barcelona: Valdes, Alves, Puyol (55./Maxwell), Mascherano, Abidal (46./Adriano), Xavi (61./Affelay), Busquets, Fabregas, Thiago Alcantara, Messi, Villa.

Osasuna: Fernandez, Marc Bertran, Roversio, Ruben, Raitala (46./Cejudo), Lolo, Damia, Punal (77./Timor), Raul Garcia (62./Ibrahima Balde), Lamah, Nino.

GRANADA - VILLARREAL 1:0 (0:0)
Uche 56.
Rossi (Villarreal) je v 79. minuti zapravil 11-m.

ATHLETIC BILBAO - REAL BETIS

VALENCIA 3 3 0 0 6:3 9 BARCELONA 3 2 1 0 15:2 7 REAL MADRID 2 2 0 0 10:2 6 MALAGA 3 2 0 1 6:2 6 REAL BETIS 2 2 0 0 2:0 6 REAL SOCIEDAD 2 1 1 0 4:3 4 SEVILLA 2 1 1 0 4:3 4 OSASUNA 3 1 1 1 2:9 4 ESPANYOL 2 1 0 1 2:2 3 MALLORCA 3 1 0 2 1:2 3 GRANADA 3 1 0 2 1:5 3 LEVANTE 2 0 2 0 1:1 2 RAYO VALLECANO 2 0 2 0 1:1 2 RACING SANTANDER 2 0 1 1 3:4 1 ATHLETIC BILBAO 2 0 1 1 2:3 1 ATLETICO MADRID 2 0 1 1 0:1 1 GETAFE 2 0 1 1 3:5 1 VILLARREAL 3 0 1 2 2:8 1 ZARAGOZA 2 0 1 1 0:6 1 SPORTING GIJON 3 0 0 3 2:5 0