Neymar je z izjemnim volejem postavil končni izid na Coliseumu Alfonso Perez. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel osmi zadetek v letošnjem španskem prvenstvu. Foto: EPA

Barca je prišla v vodstvo osem minut pred odmorom, ko je po sijajni podaji Sergija Roberta s peto zadel Luis Suarez.
V 58. minuti je končni izid postavil Neymar z izjemnim volejem z levico po podaji Sergija Roberta. Brazilec se je z devetim golom zavihtel na vrh lestvice strelcev.
"Mislim, da smo odigrali zelo pametno. Nadzorovali smo potek srečanja. Težko je bilo najti prostor, saj se Getafe organizirano brani," je pojasnil Suarez.
Real vse opravil že v prvem delu
Gostitelji so na stadionu Santiago Bernabeu povedli že v 4. minuti, ko je po natančni podaji Casemira do žoge prišel Isco in jo ob levi vratnici poslal v mrežo. Že po četrt ure je kraljevi klub razblinil vse dvome o zmagovalcu, ko je Marcelo poslal sijajen predložek pred vrata, Cristiano Ronaldo pa je z glavo povišal na 2:0.

V 38. minuti je Nabil El Zhar podal iz kota, Hernan Santana pa je z glavo poslal žogo od prečke v mrežo. To je bil prvi zadetek, ki ga je Real prejel na domačem stadionu v letošnji sezoni. Francisco Casilla v vratih Reala je bil nemočen. Dve minuti pred odmorom je Jese znova poskrbel za lepšo prednost Reala, unovčil je podajo Tonija Kroosa.

V drugem delu so imeli gostitelji precej priložnosti za povišanje prednosti, Ronaldo je zapravil dve lepi priložnosti za 4:1.
"Zelo odločno smo začeli in hitro dvakrat zadeli. Škoda, da smo prejeli prvi gol na stadionu Santiago Bernabeu. Moramo nadaljevati v tem slogu, saj želimo ostati na vrhu lestvice," je poudaril Isco.