Slavje Barcelone po zadnjem zadetku na tekmi, ki ga je dosegel Lionel Messi. Foto: Reuters

Prvi je v 13. minuti z 11-metrovke zadel Philippe Coutinho, potem ko je Quincy Promes storil prekršek nad Lionelom Messijem. Gostje so imeli v 27. minuti lepo priložnost za izenačenje, a je Jasper Cillessen ubranil 11-metrovko Everju Banegi po prekršku Gerarda Piqueja nad Roquejem Meso.

Ivan Rakitić je v 32. minuti po sijajni globinski podaji Arthurja povišal na 2:0 in izenačil skupni izid. Na začetku drugega polčasa sta z goloma v 53. in 54. minuti Coutinho in Sergi Roberto poskrbela za lepo prednost Barce. Prvi je mrežo zatresel z glavo po predložku Luisa Suareza, drugi po podaji Messija.

Ivan Rakitić je v 32. minuti po sijajni globinski podaji Arthurja povišal na 2:0. Foto: Reuters

Nekaj upanja Sevilli je vlil zadetek Guilherma Arane v 68. minuti, a je v 89. minuti Suarez po protinapadu zagotovil nekoliko manj stresno spremljanje zadnjih minut navijačem Barcelone. Piko na i visoki zmagi je v 92. minuti po čudoviti in domiselni akciji več igralcev postavil Messi.

Real zanesljivo prek Girone
Real Madrid se je zanesljivo prebil v polfinale. Po domači zmagi s 4:2 je Girono ugnal še v gosteh (1:3). V 27. minuti je katalonsko mrežo načel Karim Benzema, ki si je izmenjal dvojno podajo z Danijem Carvajalom, nato pa je z levico premagal Gorko Iraizoza. Francoski napadalec je pred odmorom povišal prednost kraljevega kluba, ko je z diagonalnim strelom žogo z desnico pospravil v malo mrežico. Alex Pachon in Pedro Porro sta v 71. minuti uspešno izpeljala protinapad za 2:1, piko na i napredovanju Reala pa je pet minut kasneje z roba kazenskega prostora postavil Marcos Llorente.