Nogometaši Barcelone bodo imeli v četrtek prosto, obeta se rajanje do jutranjih ur. Foto: EPA
Seydou Keita
Seydou Keita je z glavo potrdil naslov Kataloncev. Foto: EPA
Pep Guardiola in David Villa
Pep Guardiola in David Villa sta se objela že pred zadnjim sodnikovem žvižgom. Foto: EPA
V Barceloni slavje ob naslovu španskega prvaka

Katalonci so povedli v 28. minuti, ko je Xavi Hernandez z diagonalno podajo lepo zaposlil Seydouja Keitaja. Malijski vezist je žogo z glavo poslal v mrežo. Štiri minute pred odmorom sta se Gerard Pique in vratar Victor Valdes le gledala, nihče pa ni odbil žoge izpred vrat, pritekel je ekvadorski napadalec Felipe Caicedo in izenačil na 1:1.
Messi dvakrat blizu zadetka
V 58. minuti je Lionel Messi prodrl med številnimi branilci Levanteja in stresel vratnico. Argentinski virtuoz je v 72. minuti z roba kazenskega prostora za las zgrešil vrata. Messi tako ostaja pri 31 zadetkih, naslov najboljšega strelca španskega prvenstva pa bo zelo verjetno pripadel Cristianu Ronaldu (36 golov). V zadnjih 15 minutah so si gostje le še podajali žogo na svoji polovici, igralci Levanteja pa jih niso resneje ogrožali, saj so bili zadovoljni s točko.
"Ne smemo gledati preveč na današnjo tekmo. Devet mesecev smo garali, veliko je bilo odrekanj in zelo čustvenih trenutkov. Zaslužili smo si ta naslov, vsi smo zelo srečni," je povedal napadalec David Villa, ki je v letošnji sezoni Primere division dosegel 18 golov.
Barca ima na vrhu lestvice 92 točk, večni tekmec madridski Real pa 86, ker pa v Španiji odloča dosežek v medsebojnih dvobojih (v tej sezoni 5:0 za Barceloni in 1:1), si lahko zdaj izbranci Pepa Guardiole privoščijo tudi dva poraza.

V 111-letni zgodovini kluba so nogometaši Barcelone v vitrine pospravili 21 pokalov za prvaka, ob tem pa imajo še 25 pokalnih lovorik, trikrat pa so osvojili tudi Ligo prvakov (1992, 2006 in 2009). V finalu letošnjega najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu se bodo 28. maja na Wembleyju pomerili z Manchester Unitedom.