Jordi Alba je odločil na Camp Nouu. Foto: Reuters

V torek so izbranci Ernesta Valverdeja odpravili Manchester United v četrtfinalu Lige prvakov s 3:0 in se bodo v polfinalu srečali z Liverpoolom. Trojna krona je še vedno mogoča, navijači sanjajo ponovitev leta 2015.

Lionel Messi je v prvem polčasu dvakrat zapretil s prostega strela, vendar ni bil natančen. Juanmi je v 36. minuti preizkusil vratarja Marca Andreja ter Stegna. V zadnji minuti prvega polčasa je Ousmane Dembele iz kota podal pred vrata, kjer je Clement Lenglet z glavo ukanil vratarja Geronima Rullija. Francoz je dosegel prvi zadetek v dresu Barce.

Jordi Alba hitro odgovoril Juanmiju
V 62. minuti je Mikel Merino lepo zaposlil Juanmija v kazenskem prostoru. Napadalec Baskov je švignil mimo Gerarda Piqueja in z drsečim štartom potisnil žogo mimo ter Stegna v mrežo. Veselje gostov je trajalo le dobro minuto. Messi je na roba kazenskega prostora našel Jordija Albo, ki si je žogo naravnal na desnico in jo s 25 metrov z diagonalnim strelom poslal v mrežo.

Thoams Lemar je bil edini strelec na stadionu  Ipurua Municipal v Eibarju. Foto: Reuters
Thoams Lemar je bil edini strelec na stadionu Ipurua Municipal v Eibarju. Foto: Reuters

Lemar priigral Atleticu tri točke
Eibar je izgubil proti madridskemu Atleticu z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel Thomas Lemar pet minut pred koncem. Iz bližine je zabil žogo v mrežo po podaji Kokeja z desne strani. Sodnik Javier Alberola Rojas ni takoj priznal zadetka. Najprej se je posvetoval z videosodnikom, ki pa je potrdil njegovo odločitev, saj Koke ni bil v prepovedanem položaju. Atletico se je utrdil na drugem mestu. Jan Oblak je branil vso tekmo in znova ohranil mrežo nedotaknjeno.

Hat-trick Benzemaja
Realu pa je zmago nad Athletico Bilbaom (3:0) zagotovil Karim Benzema, saj je dosegel vse tri gole. Prvega je zadel takoj po vrnitvi s polčasa, predložek z leve strani v sredino je poslal Marco Asensio, Benzema je tam skočil visoko v zrak in z glavo meril ob desni vratnici. Tudi drugi gol je dosegel z glavo – po podaji iz kota Luke Modrića je streljal v levo stran. Tretji gol pa je padel zunaj kazenskega prostora. Gareth Bale je po napaki gostujočega vratarja, ki je slabo izbil žogo, prišel do žoge, podal jo je Benzemaju, ki je streljal z velike razdalje.