Med strelce se je vpisal tudi Gerard Pique. Foto: EPA
Real Sociedad je presenetila drugogligaška ekipa Lleida. Foto: EPA
Gareth Bale je že s prvim dotikom žoge poskrbel za preobrat. Foto: Reuters

Uspeh Lleide je še toliko večji, ker je Real Sociedad v 33. minuti vodil že z 2:0, a je Lleida prišla do preobrata. V drugem polčasu je najprej zadel Aitor Nuñez, le tri minute pozneje je enajstmetrovko zadel Manu Molina, ob koncu tekme pa je za slavje Lleide poskrbel Bojan Radulović.

V osmino finala se je brez težav uvrstila tudi Barcelona, ki je s skupnim izzidom 8:0 odpravila Murcio. V prvem polčasu povratne tekme je dosegla le en gol, zadel je Paco Alcacer, v drugem polčasu pa so se med strelce vpisali še štirje nogometaši: Gerard Pique, Aleix Vidal, Denis Suarez in Jose Arnaiz.

Barcelona je igrala v postavi Cillessen, Digne, Vermaelen, Pique, Semedo, Alena, Oriol Busquets, Denis Suarez, Deulofeu, Paco in Vidal.
Vrnitev Bala
Rezervisti Real Madrida so na povratni tekmi proti drugoligašu Fuenlabradi zaostajali z 0:1 in že jezili svoje navijače, ko se je trener Zinedine Zidane odločil, da je dovolj, in v igro poslal Garetha Bala. Valižan je po poškodbi zaigral po več kot dveh mesecih in že po nekaj sekundah igre je bil v glavni vlogi. Z lepo podajo je našel Borjo Mayorala, ki je v 63. minuti poskrbel za izenačenje. Sedem minut pozneje je Mayoral zadel še drugič, končni izid 2:2 pa so gostje postavili v 89. minuti.

Real je na prvi tekmi na gostovanju slavil z 2:0 in Zidane se je odločil, da priložnost nameni mladeničem (povprečje let v začetni enajsterice je bilo nekaj čez 22 let), ki pa niso upravičili njegovega zaupanja. Fuenlabrada je povedla v 25. minuti in v drugem polčasu zadela vratnico. Navijači so svoje nogometaše že nagrajevali z žvižgi, ko je Zidane v igro poslal Bala. Ta je že s prvim dotikom poskrbel za podajo, ki jo je z glavo pričakal Mayoral in žogo poslal v mrežo. Valižan je imel prste vmes tudi pri drugem golu.

Real je igral v postavi Navas, Hernandez, Nacho, Tejero, Hakimi, Kovačić, Llorente, Ceballos, Rodriguez, Mayoral, Feuillassier.