Philippe Coutinho je dosegel evrogol na Rosaledi. Foto: Reuters
Luis Suarez je imel poleg zadetka še veliko priložnosti. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je v letošnji sezoni dosegel 18 golov v španskem prvenstvu, potem ko je bil na uvodnih osmih tekmah natančen le enkrat. Foto: Reuters

Argentinski virtuoz je izpustil prvo prvenstveno tekmo v letošnji sezoni, saj je dobil tretjega sina Cira. Odpisana Malaga ni imela nobene možnosti za presenečenje, večino tekme so gostitelji odigrali le z deseterico.

Katalonci so močno pritisnili že na začetku srečanja na La Rosaledi. Po četrt ure igre je Jordi Alba z desne strani podal pred vrata, kjer je Luis Suarez z glavo zatresel mrežo. V 28. minuti je Ousmane Dembele v kazenskem prostoru lepo zaposlil Philippa Coutinha, ki je s peto velemojstrsko preusmeril žogo v mrežo.

Garica izključen po grobem štartu
Po pol ure igre je Samu Garcia z drsečim štartom pokosil Jordija Albo. Klasični štart od zadaj in sodnik Juan Martinez Munuera je takoj pokazal rdeči karton. Malaga, ki je aprila lani premagala Barcelono z 2:0 in zadala Kataloncem zadnji prvenstveni poraz, je bila v nadaljevanju nemočna. Vratar Roberto Jimenez je preprečil še precej višji poraz v drugem polčasu.

Messi bo zagotovo igral na sredini povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Chelseaju, prva tekma v Londonu se je končala z remijem (1:1). Vprašljiv je nastop poškodovanega kapetana Andresa Inieste.

"Messi je najboljši igralec na svetu in na vsaki tekmi ga potrebujemo. Vsi smo mu čestitali ob povečanju družine in nestrpno ga pričakujemo na treningu pred tekmo s Chelseajem. Pričakovali smo težjo tekmo. Zelo se je poznalo, da smo dvakrat hitro zadeli in imeli nato še igralca več," je bil zadovoljen Coutinho.

Zidane: Ronaldo je z neke druge galaksije
Eibar se je dobro upiral madridskemu Realu (1:2). Kraljevi klub, ki zaostaja kar 15 točk za vodilno Barcelono, je povedel v 34. minuti, ko je Cristiano Ronaldo zadel po podaji Luke Modrića. Na začetku drugega dela je izenačil Ivan Ramis po podaji iz kota, Sergio Ramos ga je slabo pokril. Šest minut pred koncem je Ronaldo z glavo zabil žogo pod prečko po natančnem predložku Danija Carvajala z desne strani.

"Ronaldo je z neke druge galaksije. Že pred tekmo sem vedel, da bo zadel. Ko je dosegel drugi gol, je želel še tretjega. Takega nosilca igre potrebujemo," je bil navdušen trener Zinedine Zidane.

Valencia se je utrdila na četrtem mestu
Sevilla je izgubila proti Valencii z 0:2, oba zadetka je prispeval Rodrigo Moreno. Andaluzijci zdaj zaostajajo kar enajst točk za netopirji, ki so četrti. Izbranci Vincenza Montelle bodo v torek igrali povratno tekmo osmine finala lige prvakov na Old Traffordu. Pred dvema tednoma so se z Manchester Unitedom razšli brez golov.

Atletico doma boljši od Celte
Atletico Madrid je na domači zelenici s 3:0 odpravil Celto. Gostitelji so imeli nekaj velikih priložnosti, a so bili pred vrati Jana Oblaka premalo precizni, oziroma se je slovenski čuvaj mreže izkazal z obrambami. Prek Emreja Mora so gostje zadeli tudi okvir vrat. Ob izteku prvega dela so colchonerosi povedli. Po kotu je Jose Gimenez podaljšal žogo do Antoina Griezmanna na drugi vratnici. Na Francoza je gostujoča obramba povsem pozabila, ta pa je žogo z natančnim strelom pospravil pod prečko.

Po desetih minutah drugega dela je Griezmann natančno podal globinsko žogo v kazenski prostor, kamor je pravočasno utekel Vitolo in žogo spravil za hrbet Rubena Blanca. V 63. minuti se je mreža nogometašev iz Viga zatresla še tretjič. Pod zadetek se je podpisal rezervist Angel Correa.