Nogometaši Barcelone so prišli do visoke zmage. Foto: EPA

Sanjskih osem minut Barcelone
Obračun v Barceloni se je začel mirno, nato so gostitelji sredi polčasa v razmaku osmih minut zabili kar tri gole. Najprej je mojstrsko s škarjicami zadel Luis Suarez, nato je zadel Arturo Vidal, goleado pa je končal Ousmane Dembele, ki je unovčil napako gostujoče obrambe. Vse dvome o zmagovalcu je v drugem polčasu razblinil Lionel Messi, ki je dosegel mojstri gol s prostega strela.

Za konec dva rdeča kartona
Tekma bi se morala končati mirno, saj je bilo vse odločeno, a sodnik je v samem zaključku pokazal kar dva rdeča kartona domači ekipi. Najprej je Ronald Araujo dobil rdečo kazen zaradi prekrška, nato pa je drugi rumeni karton prejel Dembele, ki je nekaj rekel sodniku, ta pa mu je hitro pokazal karton.

Luka Modrić se je vpisal med strelce. Foto: Reuters

Štirje goli Reala
V soboto je na obračunu prej prvouvrščenih ekip Real Madrid s 4:2 premagal Granado. Madridski klub tako ostaja še naprej na vrhu lestvice. Na tekmi je padlo kar šest golov, prvi že v 2. minuti. Gostitelje je do vodstva povedel Karim Benzema, a levji delež je pri tej akciji opravil Gareth Bale, ki je z diagonalno podajo lepo zaposlil Benzemaja, ki je bil sam pred vrati.

Tik pred odhodom na odmor je Real povišal vodstvo prek Edena Hazarda, ki je dosegel svoj prvi gol v Realovem dresu ‒ z lobom je ugnal Ruia Silvo. Hazard je v 61. minuti dodal še podajo za gol Luke Modrića ‒ streljal je močno s 25 m.

Upanje je gostom v 69. minuti povrnil Darwin Machis, ki je zadel 11-metrovko. V 78. minuti je po podaji iz kota zadel še Domingos Duarte, tako da je tekma postala zanimivejša.

Do preobrata vseeno ni prišlo, zmago Reala je v 92. minuti z natančnim strelom z 11m potrdil James Rodriguez.

Slovenec spet nepremagan
Jan Oblak v vratih Atletica spet ni prejel gola, a ga njegovi soigralci tudi niso dosegli. Madridčani so na gostovanju pri Valladolidu (0:0) osvojili točko.