Matias Delgado je bil junak srečanja na praznem St. Jakob Parku. Foto: Aleš Fevžer
Valentin Stocker
Valentin Stocker je z lobom v sodnikovem dodatku Baslu zagotovil zares izdatno prednost. Foto: EPA
Eliaquim Mangala
Eliaquim Mangala je Portu zagotovil minimalno prednost pred povratno tekmo. Foto: EPA
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci je dosegel odločilni zadetek na stadionu Gerland v Lyonu. Foto: EPA
Oblak zmago Benfice videl s klopi
Mangala priigral Portu prednost

Basel je moral zaradi razgrajanja navijačev na tekmi osmine finala v Salzburgu igrati pred praznimi tribunami. Švicarski prvaki so povedli v 34. minuti, Philipp Degen je podal z desne strani do Matiasa Delgada, ki je z natančnim strelom s 23 metrov ukanil Vicenteja Guaito. Isti igralec je le štiri minute pozneje povišal na 2:0, natančen je bil z desnico po podaji Valentina Stockerja. V drugem polčasu so se domači dobro branili pred napadi Valencie, piko na i pa je že v sodnikovem dodatku postavil Stocker z mojstrskim lobom po protinapadu.
Salvio odločil v Alkmaarju
Edini klub s slovenskim pridihom v drugoligaškem evropskem klubskem tekmovanju ostaja Benfica, pri kateri pa vratar Jan Oblak ni dobil priložnosti za igro, v vratih je bil namreč Brazilec Artur. Lizbončani so zmagali v Alkmaarju (0:1) in imajo odlične možnosti za polfinale. V 48. minuti je Oscar Cardozo prišel sam pred vratarja gostiteljev Estebana Alvarada, ki mu je njegov strel še uspelo odbiti, do žoge je prišel Eduardo Salvio in jo z natančnim strelom poslal v mrežo. Nizozemcem ni uspelo resneje ogroziti vrat Arturja.
Porto bi si lahko priigral še boljše izhodišče
Porto je ugnal Sevillo z 1:0. Odločitev je padla v 31. minuti, ko je Ricardo Quaresma z leve strani z zunanjim delom nogometnega čevlja velemojstrsko podal pred vrata, Eliaquim Mangala pa je z glavo zatresel mrežo. Porto je bil boljši, Steven Defour je ob koncu polčasa zadel vratnico.

V 87. minuti je Fernando naredil dva prekrška v isti minuti in sodnik Wolfgang Stark mu je pokazal dva rumena kartona. Porto tudi z igralcem manj ni popuščal, v sodnikovem dodatku je vratnico stresel še Quarsema.

Stara dama še naprej na dobri poti do finala doma
Juventus je nakazal, da želi priti v finale, ki bo 14. maja v Torinu. Stara dama si je v Lyonu pripravila dobro izhodišče (0:1), čeprav so Italijani igrali brez kaznovanega Artura Vidala. Edini gol na tekmi je za zmago vodilne ekipe Serie A v 85. minuti dosegel Leonardo Bonucci. Po kotu je žoga prišla do Paula Pogbaja, njegov strel je Maximu Gonalonsu še uspelo blokirati, žoga se je odbila do Bonuccija, ki jo je z bližine pospravil pod prečko.