Admir Mehmedi je takole v predzadnji minuti v delirij spravil 30.000 gledalcev. Svoje veselje (slečen dres) je plačal z rumenim kartonom. Foto: Reuters
Thomas Müller
Thomas Müller je Bayernovo piko na i postavil s strelom z bele točke. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je s hat-trickom potopil Augsburg in se na vrhu lestvice strelcev izenačil z Robertom Lewandowskim. Oba sta zabila že 13 golov. Foto: EPA

tokrat pobrali poln izkupiček v podobi treh točk.

Lekarnarji so sredi tedna v Ligi prvakov proti Romi povedli z 2:0, slabih 20 minut pred koncem so se znašli v zaostanku 2:4, na koncu pa z dvema goloma izvlekli točko (4:4). Tokrat so v 10. krogu nemškega prvenstva na svojem igrišču premagali Stuttgart s 4:3. Prvi polčas ni obetal drame, saj sta mreži mirovali.

Kampl odigral vso tekmo, odločil sijajni Mehmedi
V nadaljevanju so gledalci videli kar sedem zadetkov. Po uri igre so tako gosti že povedli z visoko prednostjo 3:1, a so gostitelji vihravo napadali in v gostujočo mrežo spravili tri žoge. Odločilni gol je v predzadnji minuti dosegel najboljši igralec tekme Admir Mehmedi po lepo izvedenem protinapadu in podaji Hakana Calhanogluja. Slovenski reprezentant Kevin Kampl je zelo dobro odigral vso tekmo, a se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Nov sprehod Bayerna
Simultanko nadaljuje Bayern, ki ostaja brezmadežen, saj je na deseti tekmi zmagal še desetič. Bavarski giganti so tokrat na kolena spravili Köln (4:0), pri katerem je Dominic Maroh odigral vseh 90 minut.
O premoči Bayerna vse pove statistika. Razmerje v strelih je bilo 26:4, v strelih v okvir vrat 13:1, kotih 10:0, posesti žoge pa 74:26 %. Seveda vse v korist najboljše nemške ekipe. To je bila za Bayern jubilejna tisoča zmaga v zgodovini Bundeslige.
Uspešna vrnitev Robbna
Kozlički
so zdržali do 35. minute, ko je Thomas Müller podal z desne strani pred vrata, strel Roberta Lewandowskega je blokiral Maroh, žoga se je odbila do Arjena Robbna, ki je spretno počakal, da je vratar Timo Horn padel na tla, nato pa z bližine z levico zatresel mrežo. Uspešna vrnitev Nizozemca po sedmih tednih premora zaradi poškodbe. Pet minut pred odmorom je Kingsley Coman ušel po levi strani, Marcel Risse mu ni mogel slediti. Francoz je natančno podal na rob kazenskega prostora, pritekel je Arturo Vidal in z desnico povišal na 2:0.
Maroh krivec za najstrožjo kazen
V drugem polčasu je bil Köln popolnoma nemočen. Po podaji Douglasa Coste s prostega strela je pred vrati Lewandowski z glavo zatresel mrežo. Poljak se je veselil že 13. zadetka v letošnji sezoni. V 77. minuti je Maroh zadel Lewandowskega v koleno v kazenskem prostoru, sodnik Florian Mayer je takoj stegnil desnico proti beli točki. Müller je z enajstih metrov poslal Horna v napačno smer za končnih 4:0.