Thomas Müller in Robert Lewandowski sta skupaj prispevala tri izmed štirih zadetkov Bayerna. Foto: Reuters
Leon Goretzka
Leon Goretzka (desno), ki je pred petimi leti blestel na EP-ju U-17 v Sloveniji, je odločil tekmo v Bremnu. Foto: EPA
Hannover
Hannover je po štirih krogih presenetljivo na vrhu lestvice. Foto: EPA
Lars Stindl in Kevin Kampl
Kevin Kampl (desno) je na tretji odigrani tekmi za Leipzig prvič začel v prvi postavi in bil na zelenici do 76. minute. V 17. minuti je začel akcijo za vodstvo gostiteljev z 1:0 proti Borussii Mönchengladbach, na koncu je bilo 2:2. Foto: EPA

Po porazu v Hoffenheimu z 0:2 prejšnji teden so se usule kritike na taktiko Carla Ancelottija. Tudi zmaga nad Anderlechtom s 3:0 na uvodu v Ligo prvakov ni veliko pomagala, saj so Belgijci 80 minut igrali le z deseterico in imeli dve priložnosti za izenačenje na 1:1.

Müller hitro pokvaril načrte gostov
V Münchnu se je začel 184. Oktoberfest in v teh dveh tednih je vsaka tekma še poseben praznik. Poseben motiv pri Bavarcih je bil viden od prve minute. Ancelotti je tokrat v začetno postavo uvrstil Thomasa Müllerja, ki je bil najboljši igralec srečanja.

V 11. minuti je Joshua Kimmich v kazenskem prostoru našel Müllerja, ki je takoj streljal, žoga je zadela Arjena Robbna v koleno in prelisičila vratarja Reneja Adlerja, ki res nima najlepših spominov na Allianz Areno. V zadnjih štirih sezonah je prejel kar 27 golov, ko je čuval vrata Hamburga.

Robben zna zadeti tudi z desnico
Po četrt ure so imeli gostje najlepšo priložnost, po protinapadu je napadalec Robin Quaison stekel sam z desne strani proti vratom, njegov diagonalni strel pa je Manuel Neuer odbil s parado. Šest minut zatem so protinapad izvedli Bavarci, Robben je podal do Kingsleyja Comana, ki je popolnoma neoviran s petih metrov stresel prečko.

V 23. minuti je Kimmich na desni strani zaposlil Robbna, ki je poslal žogo prek Adlerja v mrežo. To je bil prvi zadetek Nizozemca z desnico po dveh letih in pol. Soigralci se večkrat pošalijo, da ima desno nogo le za vstop "na avtobus".

Lewandowski že na vrhu lestvice strelcev
Gostitelji so se razleteli po zelenici in Mainz je bil popolnoma nemočen. V 50. minuti je Müller z desne strani sijajno podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski s petih metrov le še podstavil levo nogo. Poljak, ki je odigral stoto tekmo za Bayern, je v 77. minuti zadel še z glavo po podaji Kimmicha. Na štirih tekmah je zadel že petkrat in je na vrhu lestvice strelcev. Dve minuti zatem je rezervist Sebastian Rudy s sijajnim volejem z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

Schalke odlično pripravljen na torkov derbi
V torek zvečer bo na sporedu derbi v Gelsenkirchnu, Schalke bo gostil Bayern. Tudi izbranci mladega stratega Domenica Tedesca so zelo uspešno začeli novo sezono. V Bremnu so osvojili vse tri točke (1:2). Sedem minut pred koncem je odločilni zadetek v gneči pred vrati Werderja dosegel Leon Goretzka.

Hannover veliko presenečenje začetka sezone
Na vrhu lestvice je senzacionalno Hannover, ki je v petek zvečer v derbiju ekip s severa Nemčije pred 49.000 gledalci ugnal Hamburger SV z 2:0. V 50. minuti je iz bližine zadel odlični napadalec Martin Harnik. Končni izid je postavil napadalec iz Toga Ihlas Bebou, ki je tik pred koncem prestopnega roka prišel iz Düsseldorfa.

"Ne morem verjeti, da smo na vrhu lestvice. To je pravi čudež, čeprav vsi v klubu zelo dobro vemo, da na koncu sezone ne bomo pri vrhu. Nihče ni pričakoval desetih točk, a prikazali smo izjemen nogomet in tudi navijači so zagnali pravo evforijo. Vzdušje na razprodanem stadionu je bilo imenitno," je bil navdušen trener Andre Breitenreiter, ki je lani Hannover popeljal do drugega mesta v drugi ligi in s tem do vrnitve med elito.