Odlični napadalec Timo Werner je bil neustavljiv za branilce Hamburga. Foto: EPA
Steven Zuber in Mark Uth
Mark Uth (desno) je bil izjemno učinkovit. Foto: Reuters
Rafinha, Javi Martinez, Franck Ribery in James Rodriguez
Rafinha, Javi Martinez, Franck Ribery in James Rodriguez so bili zelo razočarani po koncu tekme. Foto: Reuters
Sodnica Steinhausova se je izkazala na prvi tekmi
Kampl ob debiju podal za gol Leipziga

"Dinozavri" Bundeslige so odlično odprli novo sezono in evforija v drugem največjem nemškem mestu je znova prisotna po številnih slabih sezonah, ko so bili navijači vajeni krčevitega boja za obstanek. Na Volksparkstadionu je zbralo več kot 50.000 gledalcev.

Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Filip Kostić v 24. minuti, ki je po hitri akciji Andreja Hahna prišel sam pred vratarja Petra Gulacsija, a je streljal mimo vrat. V sodnikovem dodatku prvega dela je Werner padel v kazenskem prostoru po dvoboju z Albinom Ekdalom. Sodnik Deniz Aytekin je pokazal na belo točko, po posvetu z videosodnikom pa je preklical svojo odločitev.

Keita zadel z 20 metrov
V 67. minuti je Marcel Sabitzer zelo hitro izvedel prosti strel in podal do Nabyja Keitaja, ki je z močnim strelom z desno nogo z 20 metrov poslal žogo v mrežo. Vratar Christian Mathenia je bil malce prekratek, žoge se je dotaknil s konicami prstov.

Izjemen protinapad Wernerja
Kampl, ki je pred koncem prestopnega roka prišel iz Leverkusna, je v 69. minuti zamenjal Portugalca Arminda Brumo. Šest minut zatem so imeli gostitelji kot, do izbite žoge je prišel Kampl, ki jo je podaljšal do Wernerja. Hitri napadalec je krenil v šprint s svoje polovice, Dennis Diekmeier in Gotoku Sakai sta ga skušala zrušiti, a nista bila dovolj hitra. Sijajni Werner je prodrl v kazenski prostor in zlahka matiral Mathenio za končnih 0:2.

Sijajni napadalec Uth kaznoval neučinkovite Bavarce
Bayern je prvi poraz v novi sezoni doživel že v 3. krogu, Hoffenheim je bil boljši z 2:0. Izbranci mladega strokovnjaka Juliana Nagelsmanna so že lani osvojili štiri točke proti Bavarcem, v spomladanskem delu so jih ugnali z 1:0.

Bayern je imel prvo priložnost v 7. minuti, ko je Robert Lewandowski z nevarnim strelom z bližine oplazil okvir vrat po podaji Thomasa Müllerja. Gostitelji so prepustili pobudo nemškim prvakom in čakali na svoje priložnosti. V 27. minuti je Mats Hummels skušal preprečiti avt, a mu ni uspelo, žogo je prepozno izbil nazaj v igrišče na nasprotno polovico. Andrej Kramarić je izkoristil nepozornost gostujoče obrambe, zelo hitro je podal iz avta, naravnost do Marka Utha, ki je s 15 metrov z levo nogo poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Manuel Neuer je bil prekratek.

Bavarci so imeli veliko posest žoge (na koncu tekme kar 72-odstotno), a niso bili natančni v zaključku akcij. V 51. minuti je Steven Zuber z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je osamljeni Uth z levo nogo povišal na 2:0.

Jezni trener Carlo Ancelotti je v igro poslal Arjena Robbna, Francka Riberyja in Jamesa Rodrigueza. Bayern je imel veliko premoč v zadnje pol ure, a večina izmed 23 strelov je zletela mimo vrat.

Freiburg z "bunkerjem" do velike točke z deseterico
Po dveh krogih ni več ekip z maksimalnim izkupičkom, saj je tudi dortmundska Borussia le remizirala s Freiburgom (0:0). Izbranci Christiana Streicha so s fanatično borbenostjo osvojili veliko točko, potem ko so več kot uro igrali le z deseterico. Yoric Ravet je prejel rdeči karton v 27. minuti, ko je pokosil Marcela Schmelzerja. Dortmundčani so močno pritiskali (streli 5:27, posest 18:82 %), a jim ni uspelo zadeti.