Kingsley Coman je bil neustavljiv, večkrat je premešal obrambo gostov. Foto: Reuters
Serge Gnabry ni zadel z bele točke, zato pa je bil natančen s 25 metrov. Foto: Reuters
Sandro Wagner je vstopil v 84. minuti in zadel proti nekdanjim soigralcem. Foto: Reuters

Trener Hoffenheima Julian Nagelsmann je eden glavnih kandidatov za trenerja Bavarcev v prihodnji sezoni. 30-letni strokovnjak se je tokrat srečal z 72-letnim Juppom Heynckesom, ki je napovedal, da bo na klopi sedel le do konca letošnje sezone. Pod vodstvom Carla Ancelottija Bayernu niti enkrat ni uspelo premagati Hoffenheima, jeseni je izgubil z 0:2.

Udaren uvod Hoffenheima
Gostje so začeli sanjsko. Že v 3. minuti je Serge Gnabry padel v kazenskem prostoru, potem ko ga je Joshua Kimmich podrl z roko. Gnabry, ki je sicer član Bayerna, a je pri Hoffenheimu na posoji, je slabo streljal z bele točke. Sven Ulreich je žogo odbil, najhitrejši je bil Mark Uth, ki jo je iz bližine potisnil v mrežo. V 12. minuti je Jerome Boateng zelo slabo izbil žogo, Gnabry pa je s 25 metrov povišal na 0:2.

Po zaostanku so gostitelji močno pritisnili. V 20. minuti je Robert Lewandowski podstavil levico po strelu Kimmicha z roba kazenskega prostora za 1:2. Pet minut zatem je Arjen Robben podal iz kota, Boateng pa je bil popolnoma neoviran pred vrati in z glavo je izenačil. Do odmora je gostom še uspelo ohraniti izid 2:2.

Bavarci v zadnje pol ure do zanesljive zmage
V 63. minuti je razpoloženi Kingsley Coman z devetih metrov z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Tri minute zatem je Robben z desne strani podal pred vrata, kjer je Arturo Vidal z glavo poslal žogo čez golovo črto. Gostje so žogo izbili prepozno. Sodnik Manuel Gräfe je pokazal na uro, tehnologija na golovi črti ga je obvestila, da je bila žoga s celotnim obsegom čez črto. Končni izid je postavil rezervist Sandro Wagner v zadnji minuti. Zadel je proti nekdanjim soigralcem, saj je še jeseni igral za Hoffenheim.

"Mislim, da so gledalci res uživali. Zelo slabo smo začeli tekmo. Z nadaljevanjem sem seveda zadovoljen, čeprav bi raje videl, da ne bi prejeli dveh zadetkov," je poudaril Heynckes, ki se je veselil že 18. zmage na 19 tekmah.

Freiburg do točke v Dortmundu
Borussia iz Dortmunda ne najde poti iz krize. Freiburg je po 16 letih znova osvojil točko na stadionu Westfalen (2:2). Za goste je dvakrat zadel Nils Petersen, v 93. minuti je izenačil Jeremy Toljan. Pierre-Emerick Aubameyang, ki želi zapustiti Dortmund, je tokrat igral vseh 90 minut, a je daleč od vrhunske forme.