Kingsley Coman je v sijajni formi, odlično je izkoristil poškodbo Francka Riberyja in si zagotovil veliko minutažo. Foto: Reuters
Edini zadetek za Hannover je dosegel Charlison Benschop. Foto: Reuters
Andrej Jarmolenko
Borussia je popolnoma izgubila priključek do prvega mesta. Foto: Reuters

Jupp Heynckes, ki je prejšnjo soboto v rodnem Mönchengladbachu doživel prvi poraz na klopi Bavarcev po vrnitvi na klop, je takoj postavil povratnika po poškodbi Thomasa Müllerja v začetno postavo. 72-letni strateg je sredi tedna zanikal možnost, da bi podaljšal pogodbo. Predsednik Uli Hoeness si ga zelo želi zadržati tudi po 30. juniju 2018.

Videosodnik razveljavil zadetek Lewandowskega

Veliko premoč gostiteljev je v 17. minuti kronal Arturo Vidal, ki je bil natančen z glavo po podaji Müllerja. Čilenec je že v 8. minuti z roba kazenskega prostora zadel vratnico.
V 24. minuti je Müller natančno podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski podstavil nogo pred vratarjem Philippom Tschaunerjem. Poljski napadalec je v drugem poskusu zatresel mrežo in se veselil zadetka, ki pa je bil po posvetu sodnika Guida Winkmanna z videosodnikom razveljavljen.
Füllkrug nenatančen s ponovljene najstrožje kazni
Bavarci so se še čudili, ko je Hannover že izvedel hiter napad. Felix Klaus je prišel sam pred Svena Ulreicha, ki ga je podrl. Napadalec Niclas Füllkrug je z bele točke zatresel mrežo, a je Winkmann zadetek razveljavil, saj so gostje prehitro krenili v kazenski prostor ob izvajanju najstrožje kazni. V drugem poskusu se je Füllkrug odločil za isti kot, a je bil Ulreich pripravljen in žogo je uspel odbiti.
Hannovru je vseeno uspelo izenačiti v prvem polčasu. Devet minut pred odmorom je Charlison Benschop zadel z glavo po podaji iz kota. Bayern je prejel prvi zadetek po podaji iz kota po februarja 2015.
Coman neustavljiv za obrambo gostov
V drugem polčasu so gostitelji popolnoma stisnili izbrance Andreja Breitenreiterja pred njihova vrata. V 67. minuti je Müller z leve strani podal pred vrata, kjer si je Kingsley Coman mojstrsko zaustavil žogo z desnico in si jo naravnal na levico, nato pa jo s petih metrov poslal pod prečko. Francoz je bil najboljši igralec tekme na Allianz Areni, tri minute pred koncem je priigral tudi najstrožjo kazen, ko ga je podrl Martin Harnik. Najboljši strelec Bundeslige Lewandowski je bil zanesljiv izvajalec. V zadnji minuti je završalo na tribunah, saj se je vrnil Franck Ribery, ki je bil dva meseca poškodovan.
Evrogol Gnabryja s polovice igrišča
RB Leipzig zdaj zaostaja šest točk. Hoffenheim je mrežo rdečih bikov načel v 13. minuti. Nadiem Amiri je zadel po natančni podaji Lukasa Ruppa. V 52. minuti je na 2:0 povišal Serge Gnabry, ki je po uri igre dosegel še pravi evrogol. S polovice igrišča je lobal vratarja gostov Petra Gulacsija, ki je stal precej zunaj vrat. Končni izid je postavil Mark Uth po protinapadu tri minute pred koncem. Kevin Kampl je igral vso tekmo, v sredo pa ima priložnost, da se s soigralci prebije v osmino finala Lige prvakov.
Dortmundčani do točke v Leverkusnu
Pred mesecem in pol je bila dortmundska Borussia še vodilna na lestvici. Po sedmih tekmah brez zmage je padla že na šesto mesto. V Leverkusnu so črno-rumeni remizirali (1:1). Po pol ure igre je Bayer povedel, napadalec Kevin Volland je s svoje polovice krenil v protinapad, uspel je potisniti žogo mimo vratarja Romana Bürkija, ki je stekel proti njemu in nato zlahka poskrbel za vodstvo "farmacevtov". Štiri minute pred odmorom je Wendell prejel rdeči karton, ko je pokosil Gonzala Castra. Zadel ga je v gleženj, in Castro jeseni ne bo več igral.
V drugem polčasu je Borussia z igralcem več močno pritiskala. Izenačila je v 73. minuti, ko je Andrej Jarmolenko unovčil podajo Andreja Schürrleja. Borussia je popolnoma izgubila priključek do prvega mesta in trener Peter Bosz bo težko ostal na klopi tudi v spomladanskem delu.
Stöger ni več trener Kölna
Nogometaši Kölna so še vedno brez zmage. V Gelsenkirchnu so se s Schalkejem razšli z remijem (2:2). V nedeljo opoldne je vodstvo kluba odpustilo trenerja Petra Stögerja, ki je pet let uspešno vodil kozličke. Do konca jesenskega dela bo na klopi sedel Stefan Ruthenbeck, ki je do zdaj treniral mladince.