Lucas Barrios je načel mrežo Bayerna. Foto: EPA
Nogometaši Mainza
Nogometaši Mainza se veselijo sedme zaporedne zmage. Tudi trener Thomas Tuchel je na ograji sodeloval pri slavju. Foto: EPA
Lewis Holtby
Lewis Holtby je odkritje nove sezone v Bundesligi. Foto: EPA
Felix Magath
Trener Schalkeja Felix Magath je upal, da bo zmaga nad Benfico v Ligi prvakov pomenila dvig samozavesti za njegove varovance, vendar je v Nürnbergu doživel nov šok. Foto: EPA

20.300 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje, navijači so v rokah že imeli t. i. solatne krožnike iz papirja, začeli so že sanjati o naslovu nemškega prvaka. Po senzacionalni zmagi prejšnji teden na Allianz Areni so apetiti hitro narasli.

Junak srečanja v Münchnu Adam Szalai je prodrl po desni in v sredini našel popolnoma osamljenega Samija Allaguija, ki je že v 2. minuti zatresel mrežo Hoffenheima. Specialist za proste strele Christian Fuchs je v 36. minuti s 30 metrov zatresel vratnico. Gostje so izenačili štiri minute pred odmorom, ko je Luiz Gustavo lepo podal v prazen prostor, Demba Ba si je žogo podal naprej in akrobatsko iztegnil desnico in žogo mimo vratarja Christiana Wetkloja poslal v mrežo.

Holtby v fenomenalni formi
Tudi drugi polčas je Mainz začel sanjsko. Lewis Holtby je podal do Szalaija, ki je zlahka zadel za 2:1. Po uri igre je Holtby na desni strani preigraval in podal v sredino, kjer je Luiz Gustavo podstavil nogo in zatresel lastno mrežo. Hoffenheim je hitro odgovoril, Gylfi Thor Sigurdsson je s prostega strela mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu in Wetklo je bil brez moči. V 74. minuti se je neustavljivi Holtby znašel sam pred vrati gostov, Josip Šimunić ga je povlekel za dres in prejel rdeči karton. Z bele točke je Andre Schürrle postavil končni izid.

Mainz je s sedmimi zaporednimi zmagami izenačil rekord Bayerna iz sezone 1995/96 in Kaiserslauterna iz sezone 2001/02.
Bayern brez moči v Dortmundu
Bayern nadaljuje s črno serijo v nemškem prvenstvu. Državni prvaki so tokrat klonili v Dortmundu pri Borussii (2:0), ki edina ohranja stik z vodilnim Mainzom.
V prvem polčasu si moštvi nista priigrali večjih priložnosti. Po prihodu iz garderobe so varovanci v Dortmundu izjemno priljubljenega trenerja Jürgena Kloppa zaigrali kot prerojeni. Martin Demichelis, ki je v igro vstopil na začetku drugega dela namesto Daniela van Buytna, je napravil dve veliki napaki, kateri so nogometaši iz Porurja kaznovali z zadetkoma.

V 52. minuti je argentinski osrednji branilec slabo z glavo izbil žogo, ki je prišla do Lucasa Barriosa. Okroglo usnje se je po strelu paragvajskega reprezentanta odbilo od Holgerja Badstuberja in končalo za hrbtom Hansa-Jörga Butta. Sedem minut kasneje je Demichelis na robu kazenskega prostora igral z roko, s prostega strela pa je mojstrsko v levi zgornji kot vratarjevih vrat zadel Turek Nuri Sahin.

"Nova" igral le zadnje četrt ure
Köln je v Freiburgu doživel še četrti letošnji poraz. Gostitelji so že po 11 minutah vodili z 2:0, oba gola je dosegel Jan Rosenthal. Kapetan Youssef Mohamad je v 22. minuti znižal, na začetku nadaljevanja pa je z močnim strelom izenačil Adam Matuschyk. V 70. minuti je srečanje odločil senegalski napadalec Papiss Demba Cisse z lobom. Mišo Brečko je igral vso tekmo, Zvonimir Soldo pa je Milivoja Novakoviča poslal v igro v 74. minuti, ko je zamenjal Armanda Petita.

Nov poraz Schalkeja
Nadaljuje se zelo slab štart Schalkeja, ki je izgubil v Nürnbergu. Gostiteljem je zmago z 2:1 zagotovil Andreas Wolf z glavo v 84. minuti. Modri so proti Nürnbergu klonili prvič po letu 1999 in imajo le štiri točke.