Nesporen junak tekme Arjen Robben je trenutno v odlični formi, s katero lahko Bayernu pomaga do trojčka. Foto: Reuters
Arjen Robben in Ivica Olić
Dva gola je na Allianz Areni zadel tudi Hrvat Ivica Olić (levo). Foto: Reuters
Mišo Brečko
Mišo Brečko v dvoboju z Joelom Epallejem. Foto: EPA
Zoran Tošić
Zoran Tošić se je po kazni zaradi kartonov vrnil v prvo postavo kozličkov in zablestel z dvema goloma. Foto: EPA
Zlatko Dedič in Fabrice Ehret
Bochum Zlatka Dediča čaka v zadnjih krogih ogorčen boj za obstanek. Foto: EPA

Bavarci so pred domačimi navijači popolnoma sesuli Hannover pri katerem je moral vratar Florian Fromlowitz po žogo v svojo mrežo kar sedemkrat. Z neustavljivo predstavo je tudi tokrat poskrbel prerojeni Arjen Robben, svoje pa sta pristavila še Ivica Olić in Thomas Müller.

Robbnov lob vrhunec prvega polčasa
21-kratni nemški prvaki so prvi zadetek dosegli v 21. minuti, ko je po natančnem predložku Diega Contenta iz neposredne bližine z glavo zadel Ivica Olić, vodstvo je dve minuti kasneje podvojil Robben. Nizozemec je najprej ušel Karimu Hagguiju, nato pa je s fantastičnim lobom ukanil gostujočega vratarja, ki je lahko le nemočno opazoval let žoge v mrežo. Tik pred koncem prvega polčasa je na tribunah znova eksplodiralo, za val navdušenja pa je poskrbel Müller, ki je po Robbnovi podaji žogo poslal v levi zgornji kot gostujočih vrat in polčas končal s 3:0.

Olić, Robben in Müller - Hannover 4:0
Domači navijači so bili z rezultatom kakopak zadovoljni, tudi največji optimisti pa najbrž niso pričakovali še štirih zadetkov v mreži nasprotnika iz Spodnje Saške. V pičlih dveh minutah je bilo že 5:0. Najprej je Olić na podoben način kot v 21. minuti zadel še drugič, v naslednjem napadu pa je peti gol na tekmi zabil še Robben, ki je znova preigral nerazpoloženega Hagguija in okroglo usnje hladnokrvno poslal mimo Fromlowitza. Bayern se je z "rdečimi", ki so sicer igrali v črnih majicah, poigraval kot mačka z mišjo, kar potrjuje tudi akcija za šesti zadetek. Olić je namreč s peto nonšalantno našel Müllerja, ki je žogo brez težav poslal za hrbet vratarja Hannovra.

Končnih 7:0 je postavil igralec tekme Robben, ki je po samostojni akciji dosegel t. i. hat-trick. S tem je ekipa iz Münchna obdržala prvo mesto na lestvici, pred drugouvrščenim Schalkejem pa še vedno drži dve točki prednosti.

Slovenski obračun Novakoviču in Brečku
Slovenska reprezentanta v dresu Kölna Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta igrala vso tekmo, medtem ko je Zlatko Dedič za Bochum igral 74 minut. Tošić, ki je na posoji iz Manchester Uniteda, je v 16. minuti po dolgi podaji Tanerja Yalcina ušel gostujoči obrambi, nato obšel še vratarja Philippa Heerwagna in z levico zatresel mrežo. 22-letnik iz Zrenjanina je na 2:0 povišal v 78. minuti, potem ko si je z Lukasom Podolskim izmenjal dvojno podajo, po kateri se je sam znašel pred Heerwagnom in ga še enkrat matiral.

Köln se je s to zmago približal sredini lestvice, medtem ko Bochum tri kroge pred koncem čaka trd boj za obstanek. Pred zadnjima dvema mestoma, ki vodita v 2. ligo, ima ob tekmi več le tri točke prednosti.