Luiz Gustavo je poskrbel za mir na Säbener Strasse. Če bi Bavarci tudi v Wolfsburgu ostali praznih rok, bi se znašli na udaru kritik. Foto: Reuters
Nogometaši Bayerna so se veselili pomembne zmage v Volkswagen Areni. Foto: EPA
Sejad Salihović
Sejad Salihović je eden največjih mojstrov prostih strelov v Bundesligi. Foto: EPA
Klaas Jan Huntelaar
Klaas Jan Huntelaar je s hat-trickom odprl novo sezono na Veltins Areni. Foto: EPA

Bavarci, ki so prejšnji teden na Allianz Areni senzacionalno izgubili z Borussio iz Mönchengladbacha z 0:1, tudi v Wolfsburgu niso blesteli. Drugi krog je bil za njih zelo uspešen, saj je dortmundska Borussia klonila v Hoffenheimu (1:0).

Zadetek Helmesa neupravičeno razveljavljen
V 39. minuti tekme v Volkswagen Areni je prišlo do zelo spornega trenutka. Marco Russ je podal z desne strani, obramba Bayerna je pozabila na osamljenega Patricka Helmesa, ki je na daljši vratnici iz težkega položaja z glavo poslal žogo v mrežo, Manuel Neuer iz bližine ni mogel dobro posredovati. 30.000 gledalcev je že slavilo, stranski sodnik pa je dvignil zastavico, glavni delivec pravice Knut Kircher ga je poslušal in popolnoma neupravičeno razveljavil zadetek. Trener Felix Magath je bil na klopi na robu živčnega zloma, a prav nič ni pomagalo.

Luiz Gustavo veliki junak
Na začetku nadaljevanja so bili 22-kratni nemški prvaki precej boljši. Bastian Schweinsteiger je v 47. minuti za las meril mimo vrat, še lepšo priložnost pa je zapravil Toni Kroos deset minut zatem. Ko je četrti sodnik že pokazal, da se bo igralo le še dve minuti dodatka, je Franck Ribery prodrl po levi strani in podal do Maria Gomeza, ki je s povratno žogo opazil Francoza. Ribery je lepo zaposlil Luiza Gustava na robu kazenskega prostora, Brazilec je z levico natančno streljal, Diego Benaglio se je dotaknil žoge, a je vseeno končala za njegovim hrbtom.

Trener Jupp Heynckes si je pošteno oddahnil pred prvo tekmo zadnjega predkroga Lige prvakov, ko v sredo na Allienz Areno prihaja Zürich. Zaigral naj bi tudi Arjen Robben, ki je tokrat zaradi bolečin v hrbtu ostal v Münchnu.
"Wolfsburg je igral zelo dobro, ni nam bilo lahko. Priznam, da smo zmagali srečno, a zato še toliko bolj pomembno, saj si po uvodnem porazu ne smemo privoščiti več takih spodrsljajev," je povedal Heynckes.

"Bili smo popolnoma enakovredni Bayernu. Res sem jezen, ker nam je sodnik razveljavil regularen zadetek," je bil po tekmi še vedno vroč Magath.

Mojstrovina Salihovića za prestižno zmago Hoffenheima
Hoffenheim je že lani povrzočal prvakom iz Dortmunda velike težave. Doma je rumeno-črne ugnal z 1:0, kar jim je uspelo tudi danes. Gostitelji so začeli sijajno. Roberto Firminho je v 6. minuti s 17 metrov zadel prečko, žoga pa se je z golove črte odbila v polje. Tri minute zatem je velemojster prostih strelov Sejad Salihović s 33 metrov z levico zadel zgornji levi kot nemočnega Romana Weidenfellerja. Varovanci Jürgena Kloppa so se prebudili po pol ure igre, Kevin Grosskreutz je dvakrat nevarno zapretil, a se je obakrat izkazal vratar Tom Starke. V drugem delu so se gostitelji odlično branili. V 56. minuti je Klopp v igro poslal Ivana Perišića, hrvaški vezist je dvakrat streljal mimo vrat, v 63. minuti pa je po kotu stresel prečko.

Zastoji na cesti niso zmedli igralcev Schalkeja
Schalke je s 5:1 odpravil Köln. Tekma na Veltins Areni se je začela deset minut pozneje, saj je avtobus Schalkeja obstal v gneči na cesti. Gostje so povedli v 12. minuti prek Lukasa Podolskega. Še pred odmorom je s sumljivo dosojene najstrožje kazni izenačil Klaas Jan Huntelaar, Kevin McKenna naj bi v kazenskem prostoru igral z roko, a je počasni posnetek pokazal, da je bila žoga nastreljana iz bližine. V drugem delu so se izbranci Ralfa Rangnicka razigrali. Sijajni Huntelaar je zadel še dvakrat, natančna pa sta bila še Lewis Holtby in Raul.

2. krog:
HOFFENHEIM - BORUSSIA (D) 1:0 (1:0)
Salihović 9.

Hoffenheim: Starke, Beck, Vorsah, Compper, Braafheid, Rudy, Salihović (62./Mlapa), Johnson (81./Kaiser), Roberto Firmino (69./Schipplock), Obasi, Babel.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Löwe, Gündogan (56./Perišić), Bender, Götze (54./Blaszczykowski), Kagava (75./Zidan), Grosskreutz, Lewandowski.

WOLFSBURG - BAYERN 0:1 (0:0)
Luiz Gustavo 91.

Wolfsburg: Benaglio, Hasebe, Russ, Kjaer, Schäfer, Träsch, Josue, Ochs (46./Dejagah), Salihamidzić (69./Koo), Helmes (88./Lakić), Mandzukić.

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm, Luiz Gustavo, Schweinsteiger, Müller (69./Usami; 92./van Buyten), Kroos (86./Olić), Ribery, Gomez.

HAMBURGER SV - HERTHA 2:2 (1:1)
Petrić 25./11-m, Son 62.; Torun 43., Mijatović 88.

NÜRNBERG - HANNOVER 1:2 (0:2)
Pekhart 56.; Abdellaoue 16., Rausch 27./11-m

FREIBURG - MAINZ 1:2 (0:0)
Cisse 90.; Risse 64., Choupo Moting 80.

SCHALKE - KÖLN 5:1 (1:1)
Huntelaar 42./11-m, 47., 84., Holtby 48., Raul 59.; Podolski 12.
Brečko je igral vso tekmo, Novakovića (oba Köln) pa zaradi rdečega kartona ni bilo v kadru.

BORUSSIA (M) - STUTTGART 1:1 (0:0)