Arjen Robben se je z osmimi goli prebil že na drugo mesto lestvice strelcev v nemškem prvenstvu. Foto: EPA
Mehdi Benatia
Mehdi Benatia se je veselil prvega zadetka v dresu Bayerna. Foto: EPA
Julian Schieber
Julian Schieber, ki v Dortmundu ni dobil veliko priložnosti, jo je pošteno zagodel nekdanjim soigralcem. Foto: EPA

Augsburg je 5. aprila z golom Sasche Möldersa premagal rezerviste Bayerna z 1:0 in tako končal serijo 53 tekem brez poraza. V letošnji sezoni Augsburg igra izjemno in je celo na tretjem mestu, zato so bila pričakovanja velika. V prvem polčasu so se gostitelji enakovredno kosali z Münchenčani, v drugem delu pa niso imeli prav nobene možnosti.
Vratar Alex Manninger je v prvem polčasu obranil strela Francka Riberyja in Arjena Robbna, na drugi strani pa je Manuel Neuer v slogu "libera" tik pred odmorom posredoval pred Tobiasom Wernerjem z drsečim štartom 35 metrov zunaj svojih vrat.
Prvenec Benatie
V 54. minuti se je Ribery znašel sam pred Manningerjem, a je streljal v zunanji del mreže. Priložnosti Bayerna so se vrstile iz minute v minuto. V 58. minuti je Ribery s prostega strela z leve strani podal pred vrata, Medhi Benatia pa je z glavo poslal žogo od vratnice v mrežo. To je bil prvi zadetek Maročana v dresu Bayerna. Že v naslednji minuti je Robben po podaji Sebastiana Rodeja prišel do strela z 20 metrov, z levico je žogo zavrtinčil od vratnice v mrežo. Manninger je bil prekratek.
Robben neustavljiv
Gostitelji so bili šokirani, nikakor več niso našli prave igre. V 68. minuti je Bastian Schweinsteiger našel Roberta Lewandowskega, ki je z 20 metrov s strelom po tleh ob bližnji vratnici presenetil slabo postavljenega Manningerja. Tri minute zatem je Robben prodrl v kazenski prostor, si mirno nastavil žogo na levico in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. Bayern je imel veliko premoč (streli 6:26, posest 28:72) in Augsburg jo je na koncu še poceni odnesel, saj je Lewandowski zapravil še dve izjemni priložnosti.
Schieber usoden za nekdanje soigralce
Julian Schieber, ki je prejšnji dve sezoni igral za Borussio (le trije goli na 35 tekmah), je tokrat potopil rumeno-črne v Berlinu (1:0). Pet minut pred odmorom je Neven Subotić zelo slabo podal do Jakuba Blaszczykowskega, do žoge je prišel Per Skjelbred in lepo zaposlil Schieberja, ki je z desnico matiral Mitcha Langeraka.
Na začetku drugega dela je Jürgen Klopp v igro poslal drugega napadalca. Adrian Ramos se je pridružil Ciru Immobileju, Italijan pa je imel znova zelo slab dan, saj je zapravil najlepše priložnosti za izenačenje. Zelo dobro je branil tudi Thomas Kraft in Hertha je osvojila tri velike točke v boju za obstanek. Dortmundčani nikakor ne najdejo poti iz krize in znova so na mestih, ki vodijo v drugo ligo.
Köln slavil na Veltins Areni
Schalke, ki se je v sredo z zmago v Mariboru (0:1) prebil v osmino finala Lige prvakov, je na Veltins Areni izgubil proti Kölnu z 1:2. Za "kozličke" sta na začetku drugega polčasa zadela odlični napadalec Anthony Ujah in Matthias Lehmann z bele točke. Pet minut pred koncem je z glavo znižal 18-letni joker Leroy Sane. Veliko razočaranje za Roberta di Mattea in njegove varovance, ki ne morejo sestaviti zmagovitega niza.