Bayern pred gostovanjem v Frankfurtu ni izgubil na 19 prvenstvenih tekmah. Foto: EPA
Zlatko Dedič (levo)
Zlatko Dedič je dosegel zadetek v 63. minuti, šest minut pozneje pa je že zapustil igro. Foto: EPA
Milivoje Novakovič
Manj zadetkov od Kölna je v Bundesligi dosegla le Hertha. Foto: MMC RTV SLO
Ivan Rakitić
Hrvat Ivan Rakitić je v 68. minuti povedel Schalke v vodstvo, a je veselje trajalo le 10 minut. Foto: EPA

Najstnik Alaba krivec za poraz Bavarcev
Bayern je povedel že v 6. minuti, ko je predložek v kazenski prostor poslal Mark van Bommel. Žogo je na petih metrih pričakal Miroslav Klose in mojstrsko ukanil vratarja Oko Nikolova. Do konca prvega polčasa so bili gostitelji podjetnejši, kar je napovedovalo zanimiv drugi del.

Nagrada za pogumno igro Eintrachta je prišla prav ob zaključku srečanja. V 87. minuti je katastrofalno napako naredil 17-letni temnopolti Avstrijec David Alaba, ki je žogo nenatančno podal vratarju Hansu Jörgu Buttu. Ta je hotel situacijo razčistiiti, ob tem pa je žoga zadela rezervista Juvhela Tsoumoua in končala v bavarski mreži. Tudi drugi zadetek je dosegel rezervist in znova je bil glavni krivec Alaba. Mrežo je v 89. minuti ob nemočnem Buttu zatresel Čeh Martin Fenin. Bayern je igral brez poškodovanih Francka Riberyja, Maria Gomeza in Ivice Olića.

Dedič zadel, Bochum praznih rok
Bochum je v Bremnu proti Werderju dvakrat vodil, na koncu pa ostal praznih rok (3:2). Drugi zadetek za goste je dosegel Zlatko Dedič, ki je v 63. minuti zaključil hiter protinapad. Koprčan, ki je začel tekmo in igral do 69. minute, je zadel prvič po 13. februarju.

Novakovič nadaljuje strelski post
Köln je znova razočaral svoje navijače in z Borussio iz Mönchengladbacha le remiziral (1:1). Gostje so vodili do 79. minute, ko je izenačil Maniche. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta igrala vso tekmo. Novakovič ni zatresel mreže že na šestih zaporednih tekmah in ostaja pri petih zadetkih. Zanimiva je primerjava med udarnima špicama slovenske reprezentance "Novo" in Dedičem. Novakovič je do zdaj igral 1.768 minut in dosegel 5 golov, Dedič pa 967 minut in zabil štirikrat.

Na srečo Bayerna grešila tudi Bayer in Schalke
Spodrsljaja Bayerna nista znala izkoristiti Bayer in Schalke. "Lekarnarje" je Borussia nadigrala s 3:0. Dvakrat je Reneja Adlerja premagal Argentinec Lucas Barrios. "Knapi" so remizirali v Hamburgu (2:2), potem ko so že vodili z 2:1. Točko je domačim zagotovil napadalec iz Burkine Faso Jonathan Pitroipa, ki je v igro vstopil v 71. minuti, šest minut kasneje pa postavil izid tekme.