Sedmi zaporedni naslov Bayerna še ni potrjen. Visoka zmaga nad glavnim tekmecem je potrdila, da je razlika v kakovosti v Bundesligi še vedno velika. Foto: Reuters

Predsednik Bayerna Uli Hoeness je po porazu v Dortmundu 10. novembra z 2:3 dejal, da si je na koledarju podčrtal 6. april. Napovedal je, da bo to prav posebna tekma, kjer se bodo stvari postavile na svoje mesto. 1. maja bo minilo 40 let, odkar je Hoeness postal menedžer najuspešnejšega kluba v Nemčiji.

Niko Kovač je dobil prvo veliko tekmo na klopi Bayerna. Grenka poraza je doživel jeseni v Dortmundu in še posebej v osmini finala Lige prvakov proti Liverpoolu (1:3). Novega si ni smel privoščiti in pred tekmo je bil vidno napet.

Bayernu nemški derbi, Leipzigu preobrat

Izenačeno prvenstvo se odloča na "malih" tekmah, kjer pa so si Bavarci v letošnji sezoni privoščili že nekaj velikih spodrsljajev (Augsburg 1:1, Freiburg 1:1 in 1:1, Fortuna 3:3). Predvsem gostovanje v Leipzigu v predzadnjem krogu bo zares zahtevno, saj so rdeči biki na poti v Ligo prvakov in spomladi blestijo.

Dahoud po protinapadu zadel vratnico
Od prve minute so Bavarci vse moči usmerili v napad in v 6. minuti je Borussia izvedla sijajen protinapad. Jacob Bruun Larsen je podal v prazen prostor, Marco Reus pa je prodrl po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Mahmoud Dahoud popolnoma neoviran z 12 metrov z desno nogo zadel zunanji del vratnice.

Mats Hummels je načel mrežo nekdanjih soigralcev že v 10. minuti. To je bil njegov prvi zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Hummels zadel proti nekdanjim soigralcem
V 10. minuti je Thiago podal iz kota z leve strani, Mats Hummels pa je z glavo zabil žogo pod prečko. Osem let in pol je postavni branilec igral za Borussio. Gostje so imeli velike težave pri prekinitvah.

Lewandowski kaznoval veliko napako Zagadouja
Sedem minut zatem je Dan Axel Zagaodu naredil začetniško napako, zelo slabo je sprejel žogo in Robert Lewandowski mu jo je odvzel. Poljak je krenil proti vratom, Roman Bürki je zapustil vrata, sijajni napadalec pa ga je lobal in nato žogo zadel z desno nogo v zraku. Z roba kazenskega prostora jo je poslal proti vratom, od vratnice pa se je odbila v mrežo. To je bil že njegov 200. zadetek v Bundesligi.

Robert Lewandowski je dosegel že 201. zadetek v Bundesligi. Poljak je najboljši strelec med tujimi nogometaši v zgodovini nemškega prvenstva. Foto: Reuters

Javi Martinez v slogu napadalca povišal na 3:0
Bavarci so leteli po zelenici, Borussia pa je delovala kot konjska vprega. Hummels je v 32. minuti znova zapretil z glavo po kotu, a se je Bürki izkazal s parado. V 40. minuti je po domiselno izvedenem prostem strelu do strela z volejem prišel Müller, Bürki je žogo odbil. V gneči pred vrati gostom ni uspelo izbiti žoge in Javi Martinez je z roba kazenskega prostora žogo z desno nogo poslal v malo mrežico. Prefinjena poteza Španca, ki je dobil dvoboj na sredini igrišča.

Gnabry kronal najboljši polčas Bayerna v tej sezoni
Dve minuti pred odmorom je Müller z desne strani podal pred vrata, Serge Gnabry pa se je izognil prepovedanemu položaju in žogo z glavo preusmeril v mrežo. Kovač je skočil en meter v zrak od veselja.

Drugi polčas le še formalnost
V drugem polčasu so gostitelji pričakovano zelo znižali ritem. Šele po uri igre je vstopil Mario Götze, ki so ga številni pričakovali že v začetni postavi Borussie. V predzadnji minuti je Gnabry z desne strani podal pred vrata, kjer je Lewandowski iz bližine postavil končni izid.

Serge Gnabry je popolnoma neoviran z glavo povišal na 4:0. Lukasz Piszczek je dvignil roko in zahteval prepovedani položaj, namesto da bi pokril vezista Bayerna. Foto: Reuters

Brez Alcacerja gostje brez idej v napadu
Novembrsko srečanje na stadionu Westfalen je odločil Paco Alcacer, ki pa tokrat ni potoval z ekipo zaradi poškodbe roke. Manjkali so tudi Raphael Guerreiro, Achraf Hakimi, Christian Pulisic in Maximilian Philipp. Pri gostiteljih sta že dalj časa poškodovana Arjen Robben in Corentin Tolisso.

Kovač: To je bilo jasno sporočilo ekipe po številnih kritikah
"Ta zmaga je bila zares zaslužena, od začetka tekme so se igralci držali navodil. Razen ene vratnice ni Borussia prikazala ničesar. To je bilo jasno sporočilo ekipe, ki je prejela številne kritike v zadnjih mesecih," je pojasnil Kovač, ki je prejemal čestitke z vseh strani. Strokovni komentator tekme Lothar Matthäus mu je namenil številne pohvale in Hrvata je bilo kar malce sram. Še posebej, ko si je pogledal visoki skok v zrak v slogu Michaela Jordana.

Niko Kovač je bil pred tekmo zelo napet. Moral je razlagati, zakaj je Jerome Boateng organiziral zabavo v znani diskoteki P1 večer po derbiju. Po četrtem zadetku si je vidno oddahnil, skočil je visoko v zrak. Foto: Reuters

Favre: Prejeli smo pravo lekcijo
"Prejeli smo pravo nogometno lekcijo. Bayern je igral v visokem ritmu, bili so precej hitrejši od nas. Vse bi morda potekalo drugače, če bi Dahoud zadel za naše vodstvo že v 6. minuti. Priznam, da sem v začetno postavo prehitro uvrstil Piszczeka, verjetno bi tudi Götze lahko začel od prve minute," je bil razočaran trener Lucien Favre.

Reus: To je bila katastrofalna predstava
"To je bila katastrofalna predstava. V obrambi je šlo vse narobe. V vseh elementih igre so nas popolnoma nadigrali. Bayern seveda ni neka karnevalska ekipa, vse naše napake so kaznovali. Stali smo preveč pred svojimi vrati in pot do njihovega gola je bila predolga," je bil potrt Marco Reus.

"Želeli smo popraviti vtis s tekme proti Liverpoolu. Ne znamo igrati obrambno. Tokrat smo od prve minute zaigrali agresivno, gledalci so nas podprli in to je bila prava tekma. V sredo smo dobili opozorilo na pokalni tekmi proti Heidenheimu, ko smo se komaj izvlekli z igralcem manj," je poudaril Hummels.