Mario Gomez in Bastian Schweinsteiger sta zrežirala novo visoko zmago Bayerna. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je po samostojem prodoru povišal na 3:0. Foto: Reuters
Jupp Heynckes
Jupp Heynckes je bil zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: Reuters
Serdar Tasci
Serdar Tasci je poskrbel za navdušenje na razprodani Mercedes Benz Areni. Foto: Reuters
Lukasz Piszczek
Lukasz Piszczek je izenačil v Stuttgartu. Foto: Reuters

Prvaki iz Dortmunda so slabo začeli letošnjo sezono, hitro so zaostali osem točk za Bayernom, ki pa je prejšnjo nedeljo izgubil v Hannovru z 1:2 in prednost se je stopila le na tri točke. Bavarci bodo zelo zadovoljni, da imajo po 11. krogu znova pet točk naskoka, saj se bliža veliki obračun na Allianz Areni. 19. novembra rumeno-črni prihajajo v München.

Vse odločeno v prvem polčasu
Bayern je začel silovito. Že po minuti in pol igre je Mario Gomez z glavo zatresel mrežo po podaji Bastiana Schweinsteigerja z desne strani. Obramba Nürnberga je le nemo opazovala najboljšega strelca Bundeslige. V 19. minuti sta si Philipp Lahm in Franck Ribery izmenjala dvojno podajo, nato je žoga prišla do Gomeza, ki jo je lepo oddal na rob kazenskega prostora, kjer je "Schweini" z močnim strelom z desnico razparal mrežo Nürnberga. Vse je bilo odločeno šest minut pred odmorom, ko je Lahm na levi strani podal do Riberyja, ki je prodrl v kazenski prostor in s strelom v bližnji kot ukanil Alexandra Stephana.

Gomez še naprej trese mreže
V nadaljevanju so imeli nogometaši Bayerna že v mislih sredno tekmo Lige prvakov proti Napoliju. Gostje so v 55. minuti izvedli lepo akcijo, žoga je prišla na desno stran kazenskega prostora do Tomasa Pekharta. 22-letni Čeh si jo je zelo slabo zaustavil, Manuel Neuer pa je prišel iz vrat in mu jo snel z noge. V 64. minuti je Philipp Wollscheid rešil z golove črte po strelu Gomeza, ki pa je nato le dosegel 12. zadetek v letošnji sezoni. Toni Kroos je silovito potegnil po levi strani in podal v sredino, kjer je Gomez le še podstavil levico.

Borussia ni unovčila premoči
Stuttgart je pred 60.300 glasnimi navijači proti Borussii začel odločno. V 22. minuti je premoč kronal Serdar Tasci, potem ko je Tamas Hajnal s prostega strela našel Martina Harnika. strel Avstrijca je zaustavila vratnica, žoga pa se je odbila do Tascija, ki jo je z bližine poslal v mrežo. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je Šindži Kagava podal do Lukasza Piszczeka, ki je s petih metrov z desnico izid poravnal.

V drugem polčasu so bili izbranci Jürgena Kloppa precej boljši. Najlepšo priložnost je imel Kagava po uri igre, ko je po sijajnem preigravanju prišel sam pred vratarja Svena Ulreicha, a streljal mimo vrat. Vratar gostiteljev je preprečil veselje tudi Berndu Schmelzerju, Nevenu Subotiću in Mariu Götzeju.

Na drugo mesto se je prebil Schalke, ki je z dvema goloma Klaasa-Jana Huntelaarja odpravil Hoffenheim s 3:1.