Darren Bent je za rekordnih 18 milijonov funtov pred dnevi prestopil iz Tottenhama v Aston Villo, že na prvi tekmi pa je bil usoden za enega izmed favoritov prvenstva. Foto: Reuters
Dmitar Berbatov (Manchester United)
Dmitar Berbatov je svoj letošnji strelski izkupiček v elitni angleški ligi "popravil" na 17 golov. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je proti Wiganu dosegel kar polovico svojih golov v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je bil z dvema goloma junak Liverpoolove zmage v Wolverhamptnu, kjer so rdeči slavili s 3:0. Foto: Reuters
Fabricio Coloccini (Newcastle)
Argentinski branilec Fabricio Coloccini bi kmalu postal krvnik petouvrščenega Tottenhama, ki ga je v sodnikovem podaljšku z izenačujočim golom rešil Aaron Lennon. Foto: EPA

Na tekmi Aston Villa - Manchester City je v 18. minuti Ashley Young močno ustrelil z leve strani, vratar Joe Hart je ubranil, a je odbito žogo izbil na desno stran, kjer se je znašel Bent, ki mu ni bilo težko zadeti napol prazne mreže.

"Državljani", ki so si želeli obdržati točkovni korak z Unitedom, so močno pritiskali in pletli okoli domačih vrat, a je obramba na čelu z Američanom Bradom Friedlom zdržala vse nalete. Ob koncu tekme je vratnica po strelu Nigela De Jonga preprečila izenačenje.

Bolgar brez milosti do Birminghama
Dmitar Berbatov
je s tretjim hat-trickom sezone obdržal Manchester United na 1. mestu Premier lige, ob tem pa so si rdeči vragi s "petardo" proti Birminghamu (5:0) tudi izdatno popravili razliko v golih. Ob Bolgaru, ki je tretji gol na tekmi zabil v 53. minuti, sta se med strelce vpisala še Nani in zimzeleni Ryan Giggs.

"Navdušen sem bil nad dobrim začetkom, ki je nasprotno moštvo spravilo pod velik pritisk, zaradi česar so morali spremeniti načrt za tekmo. Odigrali smo zelo dobro, podaje so lepo tekle in pokazali smo lepo predstavo," je bil zadovoljen trener Manchester Uniteda Alex Ferguson.

Nizozemec zamudil priložnost za "četvorček"
Tri gole je v 23. krogu dosegel tudi Robin van Persie, ki pa je celo zapravil priložnost, da bi dosegel štiri zadetke, saj je na srečanju Arsenal - Wigan v 71. minuti z visokim strelom prek prečke zapravil najstrožjo kazen. Nizozemski napadalec je dosegel vse gole srečanja in "topničarji" so z zmago s 3:0 skočili na drugo mesto.

Četrti Chelsea bo svojo tekmo proti Boltonu v gosteh odigral šele v ponedeljek.

Proslavljanje odneslo točko "kladivarjem"
Krog je zaznamoval dogodek na tekmi med Evertonom in West Hamom. Gostje so dolgo vodili, po izenačenju Dinarja Biljaletdinova pa jim je navidezne tri točke šest minut pred koncem prinesel Frederic Piquionne. Ker pa se je Francoz po golu z glavo preveč veselil, mu je sodnik Peter Walton pokazal drugi rumeni karton in s tem predčasen odhod pod prho. Z 10 možmi gostje niso zdržali in Everton je v izdihljajih tekme prek Marouaneja Fellainija izenačil na 2:2.

Po tekmi je jezni trener Avram Grant stopil pred novinarje in jim priskrbel nekaj odmevnih citatov. "To je slaba šala. V čem je bistvo nogometa? Gre za čustva, saj to niso računalniki. Freddie je pravilno storil, da je šel proslavljat z navijači. Moram preveriti, kdo si je izmislil to neumno pravilo, ki ga ne maram. Čustva so del igre, ki bi jih morali spodbujati," si je olajšal dušo Grant.