Berbatov je na vrhu lestvice strelcev z 11 zadetki. Foto: Reuters
Salomon Kalou
Salomon Kalou je Chelseaju priboril točko. Foto: EPA
Jack Wilshere
Arsenal se je na koncu tresel za zmago, ki jo je globoko v sodnikovem podaljšku potrdil Jack Wilshere. Foto: Reuters

Bolgar je zasenčil prvi ligaški nastop Wayna Rooneyja od začetka oktobra in kar petkrat premagal Paula Robinsona ter se pridružil elitni druščini, ki je na eni tekmi Premier lige dosegla pet zadetkov. Od leta 1992, ko se je liga ustanovila, je to uspelo Jermainu Defoeju za Spurse proti Wiganu novembra 2009, Alanu Shearerju za Newcastle proti Sheffield Wednesdayu septembra 1999 in Andrewu Colu za Manchester United proti Ipswichu leta 1995.

Za prvi zadetek le 71 sekund
Berbatov je potreboval le 71 sekund za prvi zadetek od blizu po hat-tricku proti Liverpoolu sredi septembra. Povišal je Ji Sung Park po dvojni podaji z Rooneyjem. Berbatov je po slabe pol ure igre in napaki Pascala Chimbonda močno streljal in drugič zadel, v sodnikovem podaljšku pa je piščalka ob prekršku nad Bolgarom v kazenskem prostoru ostala nema. Lepo priložnost je po prostem strelu Nanija zapravil Nemanja Vidić.

Za hat-trick je Berbatov potreboval le dve minuti v nadaljevanju igre. S peto je nazaj podal do Patricea Evraja, ki mu je vrnil podajo, in lepo našel Nanija. Portugalec je spravil v obup Blackburnovo obrambo, podal do Berbatova, ta pa je zadel. Obramba gostov je razpadla. Ko je Nani naslednjič prišel do žoge in jo poslal v oddaljen kot vrat, je na semaforju pisalo že 5:0. Manchestru je šlo vse kot po maslu. Podajo Berbatova Rooneyju je ustavil Ryan Nelsen, a le do Bolgara, ki je z ostrega kota še petič premagal Robinsona. Častni zadetek za goste je dosegel Christopher Samba.

Arsenal premagal sindrom
Arsenal je po dveh porazih le zmagal. Še drugi teden zapored so topničarji povedli z 2:0 (v 14. krogu je Tottenham po zaostanku 0:2 ugnal Arsenal 3:2), tokrat pa vodstvo tudi zadržali. Strateg Arsenala Arsene Wenger je po tekmi priznal, da sta zadnja dva poraza pustila posledice, in se veselil, da je njegovo moštvo prebolelo "sindrom vodstva 2:0 ob polčasu".

Kalou Chelseaju priboril točko
Ogromno dela je imel na severo-vzhodu Anglije tudi Chelsea, ki se je moral za osvojeno točko proti Newcastle Unitedu pošteno potruditi. Domače je po napaki Johna Obija Mikela v vodstvo popeljal Andy Carroll, ki je bil vseskozi trn v peti gostujoče obrambe. Londončani so proti koncu polčasa vršili vse večji pritisk na domača vrata, v sodnikovem podaljšku pa so izid tudi izenačili. Po podaji Florenta Maloudaja je mrežo zatresel Salomon Kalou.

V nadaljevanju je po dobri uri igre Ashley Cole žogo po strelu Wayna Routlidgea izbil z golove črte, v 77. minuti pa je stranski sodnik Didierju Drogbaju zaradi igranja z roko razveljavil zadetek. Najlepšo priložnost na tekmi je dve minuti kasneje zapravil Kalou, ki je iz neposredne bližine zadel stranski del mreže.