Robert Berić je drugič v šestih dneh rešil St. Etienne. Foto: Reuters
Tonny Vilhena
Tonny Vilhena je poskrbel za presenečenje na De Kuipu. Foto: Reuters
Luka Đorđević
Luka Đorđević je v 92. minuti dokončal epski preobrat v Tel Avivu. Foto: Reuters
Maor Buzaglo
Maor Buzaglo je velemojstrsko poslal žogo pod prečko s prostega strela. Samir Handanović je bil nemočen. Foto: Reuters
Mourinho: Na zadnjih dveh tekmah bi zaslužili boljši izid

Prejšnji petek je slovenski reprezentančni napadalec rešil točko na Parku princev proti PSG-ju v 93. minuti (1:1). Tokrat je začel srečanje pred 20.275 gledalci na Opel Areni v Mainzu.

Gostitelji, ki so imeli nekaj priložnosti že v prvem delu, so povedli v 57. minuti. Kot je izvedel Yunus Malli, z glavo pa je zadel Niko Bungert. V zadnje četrt ure so Francozi pritisnili. Dve minuti pred koncem je Kevin Theophile-Cathrine s prostega strela s svoje polovice poslal žogo v kazenski prostor, rezervist Alexander Söderlund jo je z glavo podaljšal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Berić, in z desnico je zatresel mrežo.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Vilhena šokiral rdeče vrage

V skupini A je Feyenoord presenetil Manchester United na stadionu De Kuip (1:0). Jose Mourinho je čakal do 63. minute, ko je opravil trojno menjavo, vstopili so Zlatan Ibrahimović, Memphis Depay in Ashley Young. Odločitev je padla v 79. minuti, ko so gostitelji izvedli sijajen protinapad. Nicolai Jorgensen je ušel po desni strani in v sredini našel Tonnyja Vilheno, ki je z levico matiral Davida de Geo.

V zadnjih minutah so rdeči vragi vse moči usmerili v napad. Young je streljal prek vrat, strel Ibrahimovića s prostega strela v sodnikovem dodatku pa je obranil Brad Jones.
Zenit v četrt ure od 0:3 do 4:3
Neverjetno tekmo so videli gledalci v Tel Avivu, kjer je Maccabi še v 77. minuti vodil s 3:0 proti Zenitu. Rusi so nato zadeli kar štirikrat, odlični zadetek je v 92. minuti prispeval Luka Đordević.

Hapoel šokiral Inter na San Siru
Fiorentina je v Solunu pri Paoku iztržila remi brez golov. Josip Iličić je bil na igrišču do 63. minute. Inter je na San Siru moral priznati premoč izraelski ekipi Hapoel Ber Ševa (0:2), Samirja Handanovića sta ukanila Miguel Vitor v 54. in Maor Bar Buzaglo v 69. minuti.

Konyaspor, kjer igra branilec Nejc Skubic, je na domačem igrišču izgubil proti Šahtarju iz Donecka z 0:1, edini gol pa je dosegel Facundo Ferreyra v 76. minuti.

Villarreal je na stadionu El Madrigal ugnal Zürich z 2:1. Za gostitelje sta zadela Alexandre Pato (28.) in Jonathan dos Santos (45.), za goste pa Armando Sadiku (2.). Džengis Čavušević je za Švicarje igral od 84. minute.