Izjemni napadalec Aritz Aduriz je znova blestel na San Mamesu. Foto: EPA
Adam Lallana
Adam Lallana je v 65. minuti zatresel mrežo Bordeauxa. Foto: EPA
Jo Ho Park
Džo Ho Park je zagotovil Borussii tri točke. Foto: EPA

24-letni Berić je v soboto odigral prvih deset minut za St. Etienne. Nolan Roux ga je z desne strani našel v kazenskem prostoru, slovenski reprezentant pa je poslal žogo v levi spodnji kot. To je bil njegov prvi strel na vrata v dresu St. Etienna.
Rosenborg je izid hitro poravnal, Tobias Mikkelsen je zadel po četrt ure igre. V 79. minuti so gostje celo povedli, Jonas Svensson je bil natančen z glavo. Tri minute pred koncem je točko za St. Etienne z bele točke rešil Roux, potem ko je Holmar Örn Eyjolfsson podrl Berića v kazenskem prostoru.
Poraz Villarreala na Dunaju
V prvi postavi Villarreala je začel Bojan Jokić. Slovenski reprezentančni branilec je odigral vseh 90 minut, rumena podmornica pa je bila neuspešna na Dunaju. Rapid, nekdanji klub Berića, je bil boljši z 2:1 po preobratu v drugem polčasu.

Basel z igralcem več do zmage v Firencah
V začetni enajsterici Fiorentine je bil Josip Iličić, ki je s svojim klubom pred Baslom klonil z 1:2. Iličić je odigral prvi polčas, ki ga je Fiorentina dobila z 1:0, potem ko je v 4. minuti po veliki zmedi pred vrati Švicarjev zadel Nikola Kalinić. Težave za gostitelje so se začele v 66. minuti, ko je Gonzalo Rodriguez zaradi spotikanja moral z igrišča. Basel je hitro unovčil prednost igralca več, preobrat sta v razmiku osmih minut zrežirala Birkir Bjarnason in Mohamed Elneny.

Aduriz zrežiral preobrat na San Mamesu
Tim Matavž
je odigral 66 minut za Augsburg na vročem San Mamesu. Nemci so povedli z golom Halila Altintopa z desno nogo po četrt ure igre. Baski so se prebudili v drugem polčasu. Sijajni napadalec Aritz Aduriz je bil najprej v 55. minuti natančen z glavo, enajst minut zatem pa še z desnico po podaji Markela Susaete. V zadnji minuti sta bili vlogi zamenjani, Susaeta pa je žogo od prečke poslal v mrežo.

Uspešen začetek Partizana
Partizan Gregorja Balažica je igral proti nizozemskemu AZ Alkmaarju in slavil s 3:2. Dva gola je dosegel Aboubakar Oumarou. Balažic je odigral vso tekmo, prejel je rumeni karton.
Rezervist Jussie preprečil zmago Liverpoola
Liverpool je s številnimi rezervisti odnesel točko iz Bordeauxa (1:1). Redsi so povedli v 65. minuti, ko je Adam Lallana lepo preigral branilca Pabla in z natančnim diagonalnim strelom po tleh zatresel mrežo.
Devet minut pred koncem tekme je izenačil rezervist Jussie, ki je unovčil veliko zmedo v kazenskem prostoru gostov, neodločen je bil Joe Gomez.
Korejec Park junak v Dortmundu
V skupini C je imela dortmundska Borussia veliko dela s Krasnodarjem (2:1). Rusi so povedli v 12., minuti, ko je po lepi akciji Fedorja Smolova zadel Pavel Mamajev. 55.200 gledalcev na stadionu Wetsfalen je bil nezadovoljnih z igro črno-rumenih, ki v Bundesligi meljejo vse pred seboj. V sodnikovem podaljšku prvega dela je Džo Ho Park podal pred vrata, kjer je branilec Matthias Ginter z glavo izenačil. V drugem polčasu je Borussia pritiskala, a ni bila uspešna. Vse je že kazalo na delitev točk, ko sta Ginter in Park zamenjala vlogi. Korejski reprezentant je v 93. minuti z glavo poskrbel za zmago Borussie.
Zmaga vredna 360.000 evrov, remi pa trikrat manj
Vsak klub je za preboj v skupinski del dobil 2,4 milijona evrov. Vsaka zmaga v tem delu prinaša 360.000 evrov, neodločen izid pa 120.000 evrov. Zmagovalec skupine dobi 500.000 evrov, drugouvrščeni pa 250.000 evrov.

Za preboj med najboljših 32 bodo klubi dobili po 500.000 evrov, za osmino finala 750.000 evrov, za četrtfinale milijon, za polfinale 1,5 milijona, za poraz v finalu 3,5 milijona, za končno zmago pa šest milijonov evrov.