Roman Bezjak je na obeh tekmah zadel mrežo Lazia. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kevin Kampl je v velikem slogu s Salzburgom izločil Ajax. Foto: EPA
Josip Iličić
Josip Iličić se veseli vodilnega zadetka proti Esbjergu. Foto: EPA

ila Salzburg Kevina Kampla in Ludogorec Romana Bezjaka. Napadalec bolgarskega kluba je tudi na drugi tekmi proti Laziu zadel (3:3).

Ludogorec je pred tednom dni v večnem mestu ugnal Lazio z 1:0. Domače nogometaše je že v prvi minuti šokiral zadetek Keita Baldeja. Ko je Kolumbijec Brayan Perea v 54. minuti povišal na 2:0, je kazalo na gladko zmago Rimljanov. A gostitelji se niso predali, Bezjak (67.) in Hristo Zlatinski (78.) sta izenačila na 2:2. Miroslav Klose je Lazio vrnil v vodstvo (82. minuta), v dramatični končnici pa je dve minuti pred koncem za napredovanje Ludogorca zadel Juninho Quixada.

Ajax nemočen tudi na Solnograškem
Salzburg je na prvi tekmi v Amsterdamu visoko odpravil Ajax s 3:0. Trenutno vodilna ekipa avstrijskega prvenstva je tudi na povratni tekmi slavila (3:1). Gostitelji so povedli po avtogolu Mika van der Hoorna v 56. minuti, nato pa sta v polno zadela še Sadio Mane v 66. in Jonatan Soriano v 77. minuti. Končni izid je postavil Davy Klaassen v 82. minuti. Kampl je igral vso tekmo, zadetek pa mu je dvakrat preprečil okvir vrat.

Salzburg se bo v osmini finala pomeril z Baslom, ki je izločil Maccabi iz Tel Aviva s 3:0, Ludogorec pa z Valencio.
Iličić zadel s prostega strela
Fiorentina si je že na Danskem tlakovala pot med 16 najboljših ekip v drugem jakostnem klubskem tekmovanju na stari celini. Po gostujoči zmagi s 3:1 se je na povratni tekmi z Esbjergom razšla z remijem (1:1). Za gostitelje je edini gol po izjemno natančnem prostem strelu dosegel Josip Iličić v 47. minuti, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa je izenačil Mikkel Vestergaard.

Tudi Benfica naprej
Jan Oblak ni bil v kadru Benfice na tekmi s Paokom, njegovi soigralci pa so po zmagi v Solunu slavili tudi na domačem igrišču s 3:0. Za Benfico so zadeli Argentinec Nicolas Gaitan (70.), Brazilec Lima (78./11 m) in Srb Lazar Marković (79.).