Bruno Alves je v 31. minuti zatresel mrežo BiH-a. Foto: EPA
Ćiro Blažević
Ćiro Blažević je bil lahko zadovoljen z igro svojih varovancev, ki so imeli zares veliko smole. Foto: EPA
Francozi z eno nogo že na SP-ju

V Lizboni so bili gostitelji boljši v prve pol ure. Nani je na desni strani povzročal veliko težav obrambi BiH-a. Vezist Manchester Uniteda je v 31. minuti podal pred vrata, kjer je branilec Bruno Alves popolnoma neoviran zatresel mrežo. Po zadetku so imeli varovanci Ćira Blaževića več od igre, Senijad Ibričić pa je v 43. minuti z glavo zatresel prečko.

Neverjetna smola BiH-a
V drugem polčasu je imel najprej lepo priložnost Liedson v 57. minuti, takoj zatem pa še Deco. V zadnjih minutah so gostje močno pritisnili. V 89. minuti je Edin Džeko z glavo zadel prečko, odbito žogo pa je rezervist Miralem Pjanić poslal v vratnico.

V Zenici se obeta vroča povratna tekma, Emir Spahić, Elvir Rahimić in Samir Muratović bodo manjkali zaradi rumenih kartonov.

St. Ledger nesrečnik v Dublinu
Galski petelini so v kvalifikacijah razočarali, zaostali so za Srbi. Na polnem Croke Parku so do zmage prišli v 72. minuti, ko je Anelka s strelom z roba kazenskega prostora zadel branilca Seana St. Ledgerja, žoga je spremenila smer in končala za hrbtom vratarja Shaya Givena.

V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni. Zadetek napadalca Andreja Pierra Gignaca je nemški sodnik Felix Brych zaradi nedovoljenega položaja upravičeno razveljavil. Blizu je na drugi bil Robbie Keane. Na začetku nadaljevanja je zapretil še Lassana Diarra.

Ukrajinci z ugodnim izidom iz Aten
V Atenah so Ukrajinci prikazali zelo dobro igro in so favoriti pred povratnim srečanjem v Donecku (0:0). V prvem polčasu je Theofanis Gekas zgrešil z glavo, najlepšo priložnost za Ukrajince pa je zapravil Ruslan Rotan. V zadnjih trenutkih tekme branilec Sotiris Kyrgiakos z glavo streljal mimo vrat po podaji Konstantinosa Katsouranisa.

"Zdaj smo favoriti, saj v sredo igramo doma. Načrtoval sem igro na protinapade, na povratni tekmi pa bomo morali zadeti," je bil zadovoljen ukrajinski selektor Oleksij Mihajličenko.