Maicon je zatresel mrežo že v 9. minuti. Foto: EPA
Andrea Poli in Felipe Seymour
Andrea Poli je na začetku drugega dela povišal na 2:0. Foto: EPA

Inter, ki je v zadnjem mesecu v sijajni formi, je povedel v 9. minuti, ko je zadel Maicon. Na začetku nadaljevanja je Andrea Poli na 2:0. Slovenski reprezentant, ki je odigral vseh 90 minut, je v sodnikovem podaljšku postavil končni izid srečanja na San Siru. Trener Pasquale Marino je končno preizkusil Birso, ki je v Serie A dobil zelo malo priložnosti, veliko pa se je govorilo tudi o njegovem odhodu v januarskem prestopnem roku.

Šempetrčan je začel akcijo, nato je Lucas Pratto z glavo zadel prečko, do odbite žoge pa je spretno znova prišel Birsa in jo iz bližine spravil v mrežo.

Inter se bo v četrtfinalu pomeril z Napolijem, tekma bo v sredo na stadionu San Paolo. V četrtfinalu bodo na sporedu številni derbiji. Juventus se bo srečal z Romo, Milan pa z Laziem.