Valer Birsa je drugič letos zadel v francoskem prvenstvu. Foto: Reuters
Lisandro Lopez in Adil Rami
Lisandro Lopez se kljub trem doseženim zadetkom po zadnjem sodnikovem žvižgu ni mogel veseliti niti točke. Foto: EPA
Jaroslav Plašil in Yoann Gourcuff
Bordeaux je z zadetkom Čeha Jaroslava Plašila na kolena spravil PSG in utrdil vodstvo na lestvici. Foto: EPA

V 34. minuti je izenačil na 1:1, a so gostitelji na tekmi 16. kroga francoskega nogometnega prvenstva proti Nancyju na koncu izgubili z 1:3. Birsa je izvajal prosti strel ob avtu in lobal vratarja Gennara Bracigliana, ki je stal nekoliko iz vrat. Žoga je v mrežo zletela tik pod prečko. Zadetek spominja na gol Ronaldinha na SP-ju leta 2002 proti Angliji. Ogledate si ga lahko v posnetku pod novico.
Devet minut prej je obramba Auxerra klonila po strelu iz kota, strelec je bil Brazilec Andre Luiz z glavo. V 51. minuti je na enak način goste v novo vodstvo popeljal Maročan Abdeslam Ouaddou. Pet minut pred koncem je iz bližine končni izid postavil njegov rojak Youssouf Hadji.

V 93. minuti bi kmalu zadel še enkrat
Auxerre, pri katerem sta manjkala najboljši strelec Ireneusz Jelen (poškodba) in Benoit Pedretti (kartoni), je predtem na domačem igrišču šestkrat zapored zmagal. Birsa je bil v 93. minuti blizu znižanju na 2:3 s prostega strela s 25 metrov, a je njegov strel Bracigliano s skrajnimi močmi odbil v kot. 23-letni Šempetrčan si je prislužil najboljšo oceno med nogometaši Auxerra, ki so na lestvici padli na 5. mesto.

Prvo zmago je končno vknjižil Grenoble, ki je bil z 1:0 boljši od Toulousa. Boštjan Cesar je prav tako odigral vso tekmo. Bojana Jokiča ob remiju Sochauxa v Saint Etiennu brez zadetkov ni bilo v ekipi.
Hat-trick Lopeza ni bil dovolj
Že tretji letošnji poraz je doživel Lyon, ki je v Lillu ob polčasu s hat-trickom Lisandra Lopeza vodil s 3:1, v 91. minuti pa klonil s 3:4. S svojim drugim golom na tekmi je delirij na tribunah sprožil napadalec iz Slonokoščene obale Gervinho.