Yousouf Hadji in Marco Fortune proslavljata zadetek proti Sochauxu. Foto: EPA
Rod Fanni in Olivier Monterrubio
Na tekmi med Lensom in Nico se mreže niso zatresle. Foto: EPA

20-letni Birsa je v igro vstopil v 35. minuti pri izidu 2:0, slabih 10 minut kasneje pa je znižal izid po podaji Pitaua. V 2. polčasu so domači nadigrali goste in visoko zmagali. Največji dobitek 37. kroga je zadel Marseille, veliki poraženec pokala. Tokrat si je z zmago v St. Etiennu (1:2) priigral Ligo prvakov, saj sta njegova najbližja zasledovalca Lens in Bordeaux le remizirala.

Marseille je povedel v 53. minuti, ko je Djibril Cisse z roba kazenskega prostora zadel pod prečko. Na podoben način je St. Etienne odgovoril prek Pascala Feindouna v 69. minuti. Končni izid je postavil rezervist Matthieu Valbena (86.).

"Za nami je težko, a hkrati uspešno leto," je dejal trener Marseilla Albert Emon. Marseille že 14 let ni osvojil nobene lovorike, a igranje v Ligi prvakov bo ublažilo marsikatero rano.

Paris St. Germain je z dvema goloma Pedra Paulete premagal Troyes (2:1) in si zagotovil obstanek v prvi ligi, iz katere se poslavljajo Troyes, Sedan in Nantes.

Navijači vdrli na igrišče
Zadnjeuvrščeni Nantes, ki je po rekordnih 44 letih že pred tedni izpadel iz elite, je gostil Toulouse, vendar so tekmo pri izidu 0:0 10 minut pred koncem prekinili domači navijači, nezadovoljni s slabo sezono. Srečanje bo verjetno registrirano s 3:0 za Toulouse. Kakšnih 1.000 navijačev je sicer že pred tekmo zahtevalo odstop vodstva kluba.