Valter Birsa je dosegel tretji zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Juraj Kucka
Slovak Juraj Kucka je akrobatsko proslavil zadetek. Foto: Reuters
Samir Handanović (Inter)
Samir Handanović je bil vse do 85. minute s petimi obrambami najzaslužnejši, da Inter doma ni zaostajal proti Cagliariju, a nato si je privoščil najbrž najhujšo napako v štirih letih, kolikor je prvi vratar Interja. Foto: Reuters
Vidno nase jezen Handanović je takole zapuščal San Siro po tretjem porazu v sezoni, s katerim je Inter zdrsnil na skromno 11. mesto Serie A. Foto: EPA
Radja Nainggolan in Edin Džeko (Roma)
Edin DŽeko je v tednu dni dosegel štiri gole za reprezentanco in klub, a to ni zadovoljilo trenerja Rome Luciana Spallettija: "Čestitam mu za dva gola, a goli niso vse. V Italiji so igralci cenjeni samo po številu golov, ljudje pa niso pozorni na preostale dele igre. Džeko se mora izboljšati, mora biti neusmiljen in udaren." Foto: Reuters

Izbranci Vincenza Montelle so povedle v zadnji minuti prvega polčasa, ko je Juraj Kucka z izjemnim strelom z levico s 25 metrov matiral vratarja Stefana Siorrentina.

Gostitelji so nov šok doživeli že v prvi akciji drugega polčasa. Giacomo Bonaventura je mimo zmedene obrambe Chieva našel M'Bayeja Nianga, ki je z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 0:2.

Chievu ni uspelo izenačiti
Četrt ure pred koncem je Gabriel Paletta naredil prekršek 18 metrov od vrat, sodnik Gianluca Rocchi mu je pokazal rumeni karton. Žogo si je nastavil Birsa in jo z levico mojstrsko zavrtinčil prek živega zidu v mrežo. Mladi vratar Milana Gianluigi Donnarumma je bil prekratek. Chievo je pritiskal v zadnjih minutah, Montella pa je v igro poslal Carlosa Bacco. Kolumbijski napadalec je v 94. minuti slabo streljal, a žoga je zadela Daria Dainellija in popolnoma spremenila smer, Sorrentino je bil nemočen.

Pri osličkih v kadru ni bilo kapetana Slovenije Boštjana Cesarja, ki je v torek proti Angliji staknil poškodbo stegenske mišice. Milan se je z zmago prebil na tretje mesto.

Mučna nedelja za Icardija, ki je v vojni z navijači
Če je kapetan Interja Mauro Icardi z biografijo zakuhal vojno z navijači in nato še zgrešil 11-m, je po seriji obramb na koncu Samir Handanović z avtogolom pokopal Inter proti Cagliariju (1:2).

Pet minut pred koncem tekme je Federico Melchiorri iz mrtvega kota bolj podal kot ustrelil, žoga pa bi najbrž šla po celotni dolžini mimo gola, če je ne bi skušal Handanović uloviti, a pri tem je žogo po spremembi smeri ob vratnici nespretno izbil v lasten gol. Šok za navijače Interja, ki so zadnja leta vajeni, da ravno Handa rešuje luknjičasto obrambo Interja in drži klub vsaj v stiku z vrhom lestvice Serie A.

Navijače razkurile laži kapetana Icardija
Že sama nedelja se je začela mučno za interiste, saj je bilo razkrito poglavje v preveč odkriti biografiji 23-letnega napadalnega asa Maura Icardija, ki pa zunaj zelenic redno skrbi za škandale v navezi s svojo ženo Wando Naro, ki je hkrati tudi njegova menedžerka. V knjigi Icardi piše o svoji različici škandala iz leta 2015 po porazu Interja s Sassuolom (1:3), kjer naj bi postal junak slačilnice, ker se je uprl vodji ultras skupine Curva Nord. A dogodek se še zdaleč ni zgodil in potekal tako, kot je opisano v knjigi, za kar obstajajo tudi videoposnetki.

Organizirani navijači so tako pred domačo tekmo s Cagliarijem razglasili odprto vojno s kapetanom Interja. Sam podpredsednik kluba in igralska ikona Interja Javier Zanetti je pred tekmo potrdil, da bo vodstvo kluba razmislilo, ali je Mauro Icardi res vreden kapetanskega traku.

Icardi ob žvižgih zapravil 11-m, Handanović branil
Ob grožnjah in žvižgih s tribun ob vsakem dotiku z žogo je nato Icardi v 26. minuti prevzel odgovornost za najstrožjo kazen, a je žogo poslal tik mimo desne vratnice. Od takrat dalje so bili Sardinci vse nevarnejši, zlasti v 2. polčasu. Samir Handanović je najprej reševal barko z dvojno obrambo po strelih Melchiorrija in Marco Saua v 54. minuti. Hitro zatem je napad Interja uspešno dokončal Joao Mario.

Največja napaka Handanovića v dresu Interja
Cagliari je silovito odgovoril, a je z izrednim refleksom Handanović preprečil izenačenje Devideju Di Gennaru. Vseeno je slovenski vratar klonil v 71. minuti, ko je z nekaj sreče in veliko spretnosti Melchiorri izkoristil podajo Di Gennara. V končnici so gostje pritiskali in iskali zmagoviti gol, po zgrešenem izhodu iz vrat ob visokem predložku pa se je nekdanji prvi vratar Slovenije spravil v škripce, pri čemer je pretiraval v reakciji in si nespretno zabil usodni avtogol.

Dybala prvič s prostega, drugič z bele točke
Vodilni Juventus je v soboto doma proti letos sila skromnemu Udineseju zaostajal, a nato je prvi zvezdnik Paulo Dybala poskrbel za preobrat z dvema goloma iz prekinitev (2:1). Izenačil je z mojstrskim prostim strelom s 25 metrov ob izteku 1. polčasa, v nadaljevanju pa je Argentinec še mirno izkoristil najstrožjo kazen za peto zaporedno zmago Juventusa v vseh tekmovanjih.

Roma neusmiljeno izkoriščala darila Napolija
Na najpomembnejšem dvoboju 8. kroga med Napolijem in Romo so gostje slavili s kar 1:3. Dvakrat je iz bližine zadel Edin Džeko, pri čemer so gostitelji radodarno podarjali žoge in prostor nasprotnikom, kar so kaznovali z dvema lahkima goloma. Osmoljenec uvodnega gola Kalidou Koulibaly se je malce odkupil z znižanjem na 1:2 po podaji iz kota, a na koncu je razigrani Mohamed Salah razblinil vse dvome o boljšem moštvu.