Veselje Jasmina Kurtića (v sredini) po doseženem zadetku z glavo v Bergamu. Foto: EPA
Valter Birsa
Valter Birsa je v 14. minuti tekme v Palermu zatresel mrežo in Chievo popeljal v vodstvo. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je bil mož odločitve na mestnem derbiju v Torinu. Foto: Reuters
Marek Hamšik
Nogometaši Napolija (na fotografiji Marek Hamšik) so bili v Cagliariju strelsko zelo razpoloženi. Foto: EPA

Birsa je mrežo Palerma zatresel v času, ko so gostitelji na stadionu Renza Barbere prevladovali. 30-letni Primorec je v 14. minuti v kazenskem prostoru lepo sprejel žogo, otresel se je pritiska rojaka Siniše Anđelkovića in z diagonalnim strelom z levico ukanil nemočnega vratarja Josipa Posavca.

Že v uvodnih minutah drugega polčasa so gostje iz Verone vodstvo podvojili. Po katastrofalni napaki branilca Edoarda Goldanige, ki je slabo podal svojemu vratarju, se je do žoge dokopal Sergio Pellissier in hladnokrvno zaključil za 0:2. Chievo je imel vse niti igre v svojih nogah, gostitelji so poskušali do konca tekme storiti vse, da bi premagali vratarja Stefana Sorrentina, a je ta svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Anđelkovič in Birsa sta odigrala vso tekmo, Boštjan Cesar (Chievo) je bil na klopi.

Kurtić zadel ob porazu Atalante
Atalanta, za katero je 77 minut na zelenici odigral Jasmin Kurtić, je doma klonila pred Udinesejem (1:3). Edini zadetek za gostitelje je dosegel prav Kurtić, ki je na začetku drugega polčasa po predložku z desne strani žogo z glavo poslal za hrbet nemočnega vratarja Orestisa Karnezisa. Toda to ni bilo dovolj niti za točko, saj so gostje zadeli trikrat, med strelce pa so se vpisali Duvan Zapata, Seko Fofana in Cyril Thereau.

Napoli pustošil po Sardiniji
Že predtem so nogometaši Napolija s kar 5:0 zmagali v Cagliariju in dosegli deveto zmago v sezoni. Gostje so potrebovali dobre pol ure, da so strli odpor gostiteljev, prvi zadetek na tekmi je dosegel Dries Mertens, še pred odmorom je vodstvo sinjemodrih podvojil Marek Hamšik, ki je žogo v mrežo pospravil po odboju od prečke. V nadaljevanju so Neapeljčani gostitelje povsem potolkli. Že v uvodnih minutah nadaljevanja je Piotr Zielinski z izjemnim strelom z razdalje povišal na 0:3, v 69. minuti je Mertens po lepi globinski podaji Lorenza Insigneja povišal na 0:4. Mertens je hat-trick dosegel le tri minute pozneje in postavil končni izid. 29-letni napadalec je najprej spretno preigral Luco Ceppitellija, nato pa hladnokrvno z levico zaključil za 0:5.

Juventus dobil mestni derbi
Vroče je bilo tudi v Torinu, kjer je potekal mestni derbi med Torinom in Juventusom. Uspešnejši so bili slednji, ki so se po golu Andree Belottija sicer znašli v zaostanku, a so do odmora prek Gonzala Higuaina izid poravnali, nato pa so v končnici tekme dvakrat zadeli za zmago. Najprej je Higuain po dolgi globinski podaji Giorgia Chiellinija mojstrsko zadel za 1:2, končni izid je po ubranjenem strelu postavil Miralem Pjanić.

16. krog, nedeljske tekme:
CAGLIARI - NAPOLI 0:5 (0:2)
Mertens 34., 69., 72., Hamšik 45., Zielinski 51.

BOLOGNA - EMPOLI 0:0

ATALANTA - UDINESE 1:3 (0:1)
Kurtić 47.; Zapata 45., Fofana 72., Thereau 87.
Kurtić (Atalanta) je igral do 77. minute.

PALERMO - CHIEVO 0:2 (0:1)
Birsa 14., Pellissier 49.
Anđelković (Palermo) in Birsa sta igrala vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

TORINO - JUVENTUS 1:3 (1:1)
Belotti 16.; Higuain 28., 82., Pjanić 92.

Torino: Hart, Zappacosta, Rossettini, Leandro Castan, Barreca, Benassi (82./Boye), Valdifiori, Baselli (81./Acquah), Iago Falque (82./Martinez), Belotti, Ljajić.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Marchisio, Sturaro (67./Lemina), Cuadrado (81./Pjanić), Higuain, Mandžukić (71./Dybala).

Sodnik: Gianluca Rocchi

INTER - GENOA 2:0 (1:0)