Igor Bišćan je na klopi Rijeke jeseni zamenjal Matjaža Keka. Ta se je s tem klubom dvakrat veselil osvojitve pokalne lovorike – leta 2014 in 2017 je bil v finalu prav tako obakrat boljši od Dinama. Pred dvema letoma je z Rijeko postal tudi hrvaški prvak. Foto: www.alesfevzer.com

Rijeka je petič v svoji zgodovini (2005, 2006, 2014, 2017, 2019) in drugič v zadnjih treh sezonah osvojila pokal. Pred 6.742 gledalci na stadionu Aldo Drosina so zadeli Antonio Čolak (13.), Tibor Halilović (40.) in Zoran Kvržić (84.), za Dinamo pa je bil uspešen nekdanji član Celja Mislav Oršić (63.).

V 73. minuti je pri izidu 2:1 11-metrovko za Zagrebčane zapravil Dani Olmo, njegov strel je Simon Sluga ubranil. Na belo točko je sodnik pokazal zaradi igranja z roko v kazenskem prostoru. Dinamo, za katerega je Petar Stojanović igral vso tekmo, je v svojem 22. finalu doživel sedmi poraz.

Kvržić podal in zadel
Nogometaši iz hrvaške prestolnice so bolje začeli tekmo, a je nato Rijeka iz prve priložnosti po strelu iz kota povedla. Pet minut pred koncem prvega polčasa je Kvržić sijajno preigraval na desni strani kazenskega prostora in podal pred vrata, tam pa je iz bližine zatresel mrežo Halilović za vodstvo z 2:0.

Dinamo je v drugem polčasu krenil na vse ali nič in po nizu priložnosti znižal po dobri uri igre, ko je Oršić v mrežo z 10 metrov pospravil odbito žogo. V 69. minuti je njegov strel z roba kazenskega prostora zletel malo mimo vratnice.

Končni izid je Kvržić dobrih pet minut pred koncem postavil z mojstrovino, ko je najprej sijajno ustavil žogo, nato pa jo na desni strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom poslal v zgornji kot.

Doma niso odigrali niti ene tekme
Rijeka je na poti do finala izločila Križevce (0:9), Varaždin (1:2), Lokomotivo Zagreb (1:2) in Inter Zaprešić (1:2). Vse tekme je igrala v gosteh.

V ligi Dinamo razred zase
V hrvaškem prvenstvu ima krog pred koncem Dinamo 89 točk, Rijeka 66, Hajduk 62 in Osijek 59. Zagrebčani so se v tej sezoni prebili tudi v osmino finala Evropske lige, kjer jih je marca ustavila Benfica.

GNK Dinamo Zagreb vs HNK Rijeka( id: 17766280 datum: 23.4.2019)