Boca Juniors se poleg 23 naslovov argentinskega prvaka lahko pohvali še s kar 18 mednarodnimi lovorikami, od tega s šestimi pokali Libertadores in tremi medcelinskimi pokali. Foto: Reuters
Juan Roman Riquelme
Najbolj priljubljeni južnoameriški klub je odločilno tekmo odigral brez kreatorja igre Juana Romana Riquelmeja (kartoni), a z bučno podporo s tribun, kjer je pesti za Boco seveda stiskal tudi Diego Maradona. Foto: Reuters

Dramatični in nenavadni razplet argentinskega prvenstva je postavil piko na i razburljivi Aperturi 2008. V Argentini se sezona deli na dve ločeni prvenstvi - Aperturo in Clausuro, kjer se 20 moštev pomeri po enokrožnem sistemu. Ker so San Lorenzo, Tigre in Boca po 19. krogih zbrali po 39 točk, so o prvaku odločale tri dodatne medsebojne tekme.

Napeto vse do zadnje minute
San Lorenzo je na prvem obračunu z 2:1 porazil Tigre, nato pa je "ciklon" izgubil z Boco (1:3). Prav v zadnji minuti je, kar se je izkazalo pozneje, odločilni gol zabil Cristian Chavez, ki je v igro vstopil le dve minuti prej. Na nevtralnem stadionu Racinga bi tako moral "El Matador", klub iz bogatega severnega predmestja Buenos Airesa, premagati "bosterose" za dva gola, da bi osvojil zgodovinski prvi naslov.

V 67. minuti je mladi vratar Boce Javier Garcia lahkomisleno podaril gol Leandru Lazzaru, zaradi česar je Garcia v solzah kmalu prepustil mesto med vratnicami še mlajšemu kolegu Josueju Ayali, kar je bil njegov krstni nastop za Boco. Do konca se je sloviti klub iz Bombonere zapletal v protinapadih, Tigre pa tega ni znal kaznovati. V zadnji minuti je napadalec Martin Morel namesto v okvir vrat ustrelil visoko na tribuno in vsega je bilo konec.

Spomladi prvak, jeseni bedak
Boca Juniors je tako brez kaznovanega Juana Romana Riquelmeja osvojila 23. naslov državnega prvaka, prvega po letu 2006. Da bi bilo slavje "govnarjev" še bolj veselo, so poskrbeli njihovi večni tekmeci - River Plate je končal na zadnjem, 20. mestu! Zgodovinski neuspeh "milijonarjev" je ob trenerski stolček spravil Diega Simeoneja, čeprav je še pomladi z Riverjem slavil v Clausuri 2008.