Bordeauxova Michael Ciani in Ludovic Sane po koncu srečanja nista skrivala zadovoljstva. Foto: EPA
Taye Taiwo in Sidney Govou
Zračni dvoboj Taya Taiwa in Sidneyja Govouja. Foto: EPA

Srečanje se za "vinarje" ni začelo najbolje, saj se je Belgijec Eden Hazard v 24. minuti prebil skozi domačo obrambo in zadel za 1:0. Bordeaux je v igro vrnil branilec Michael Ciani, ki je 15 minut kasneje z volejem poravnal izid. Odločilni trenutek se je zgodil v 65. minuti, ko je Lillov branilec Ricardo Costa v kazenskem prostoru podrl Marouana Chamakha, si prislužil rdeči karton, hkrati pa je bila dosojena še enajstmetrovka za Bordeaux, ki jo je izkoristil Brazilec Jussie. Izid tekme je v 76. minuti postavil Yoann Gourcuff.

Bordeaux si vrh lestvice (56) deli z Montpellierjem, ki je z 2:1 premagal Valenciennes. Tretji je Auxerre, za katerega je Valter Birsa ob zmagi nad Le Mansom (2:1) igral 59 minut. Drugi Slovenec v najmočnejši francoski ligi Boštjan Cesar je odigral vso tekmo za Grenoble, ki je remiziral z Monacom (0:0).

Taiwo potopil Lyon
Marseille je z 2:1 ugnal Lyon, potem ko je odločilni gol v 81. minuti dosegel Nigerijec Taye Taiwo. Marseille je sicer povedel prek Charlesa Kaboureja, a je rezervist Bafetimbi Gomis izenačil z glavo. "Južnjaki" so se prebili na 4. mesto.