Geraldo Mauricio Silva Wendel in Yoann Gourcuff se veselita nove zmage Bordeauxa. Foto: EPA
Eden Hazard
Eden Hazard je načel mrežo Nancyja. Foto: EPA

Toulouse je četrt ure pred koncem pri izidu 1:1 ostal le z deseterico, saj je bil izključen branilec Cheikh M'Bengue zaradi dveh rumenih kartonov. Prosti strel po prekršku je izvedel brazilski vezist Geraldo Mauricio Silva Wendel s pomočjo branilca gostiteljev priigral varovancem Laurenta Blanca nove tri točke. "To je bilo res izjemno leto za nas. Samo nadaljevati moramo naprej v tem ritmu, vzdušje v ekipi je odlično," je povedal maroški napadalec Marouane Chamakh, ki je v osmi minuti izenačil na 1:1.

Oliech pokvaril Deschampsu praznične dni
Auxerre je z Velodoroma odnesel vse tri točke (0:2). Junak je bil kenijski napadalec Dennis Oliech, ki je zadel v 41. in 79. minuti. Valter Birsa je odigral vso tekmo za Auxerre, ki je ujel Marseille, oba imata po 32 točk. "Ta poraz je res težko preboleti. Preprosto nismo bili dovolj zbrani. To mi je popolnoma pokvarilo praznike," je bil jezen trener gostiteljev Didier Deschamps.

Lille melje vse pred seboj
Lille se je s šesto zaporedno zmago presenetljivo prebil že na drugo mesto. Na vsaki izmed teh tekem je dosegel vsaj tri zadetke, na gostovanju pri Nancyju pa kar štiri (0:4). Štiri minute pred odmorom je belgijski vezist Eden Hazard zadel po podaji Gervinha. V nadaljevanju se je razigral Gervinho, ki je dosegel dva zadetka, vmes pa je bil z bele točke natančen še najboljši strelec lige Pierre Alain Frau.

Grenoble brez možnosti v Parizu
Lyon tone vse nižje, tokrat je poln izkupiček iz Gerlanda odnesel Montpellier (1:2). Srečanje je odločil Joris Marveaux pet minut pred koncem.

Boštjan Cesar je doživel novo razočaranje, saj je Paris SG na Parku princev potolkel Grenoble s 4:0 in ga poslal še korak bližje drugi ligi.