Laurent Blanc je takole čestital strelcu Marouanu Chamakhu. Gol so kasneje pripisali Stevu Mandandi (avtogol). Foto: Reuters
Rudi Garcia.
Trener Lilla Rudi Garcia ima v zadnjem času ogromno razlogov za veselje. Foto: EPA

Varovanci Laurenta Blanca so derbi začeli veliko bolje in že takoj pritisnili na vrata Steva Mandande, ki se je moral v 14. minuti izkazati z odlično obrambo ob strelu letos neustavljivega Yoanna Gourcuffa. Deset minut kasneje je z razdalje poizkusil še Brazilec Wendel, a se je tudi tokrat s parado izkazal gostujoči vratar. V prvem polčasu so domači na vrata Marseilla sprožili kar osem strelov, od katerih je eden le romal v mrežo. Tik pred iztekom prvega polčasa je proti vratom sprožil Marouane Chamakh, žogo pa je v lastno mrežo poslal Mandanda.

Izključitev spremenila potek srečanja
V nadaljevanju so domači nogometaši popolnoma nadzirali potek srečanja, a le do 61. minute, ko je moral zaradi prekrška Marc Planus (Bordeaux) predčasno pod prho. Velodromci so izključitev obrnili sebi v prid in začeli na domača vrata vršiti hud pritisk, kar dokazuje tudi statistika (11 strelov na gol). Bordeaux je v vodstvu dalj časa držal rezervni vratar Ulrich Ramé, a je moral deset minut pred koncem priznati premoč Benoitu Cheyrouju, ki je zadel za končnih 1:1.

Lille iz prestolnice s tremi točkami
Nogometaši Lilla nadaljujejo z odlično formo. Potem ko so na zadnjih šestih tekmah osvojili maksimalen izkupiček točk, so tokrat slavili tudi v Parizu, kjer so z 1:3 porazili PSG. Že v 4. minuti je goste v vodstvo popeljal Poljak Ludovic Obraniak. Vodstvo je na začetku drugega polčasa z glavo podvojil Florent Balmont, tretji zadetek pa je v 68. minuti pristavil še branilec Franck Beria. Do konca srečanja so domači rezultat uspeli znižati na 1:3, a niso uspeli zrežirati povratka.

"Lille je najboljša ekipa, proti kateri smo letos igrali," je po tekmi povedal trener PSG-ja Antoine Kombouare in zaključil: "Z rezultatom smo razočarani, ker imam občutek, da lahko igramo veliko bolje."

Navijaški izgredi v Grenoblu
V dresu Sochauxa je slovenski reprezentant Bojan Jokič le dočakal svojo priložnost in na gostovanju pri Monacu (2:0) odigral vso tekmo. Valter Birsa je na domači tekmi proti Boulogne-sur-Mer vstopil v drugem polčasu, a ni uspel premagati gostujočega vratarja Jeana-Françoisa Bedenika (0:0). Precej bolj pestro pa je bilo v Grenoblu, katerega član je Boštjan Cesar. Med polčasom so gostujoči navijači proti policistom zmetali nekaj sedežev, možje v modrem pa so razgreteže "umirili" s solzivci. Zaradi tega se je drugi polčas tekme (1:2) začel z 20-minutno zamudo.