Borussia je v letošnji sezoni na 11 gostovanjih zmagala kar 10-krat. Foto: EPA
Mario Gomez in Arjen Robben
Zadovoljna Mario Gomez in Arjen Robben po zmagi Bayerna v Bremnu. Foto: EPA

Že v 2. minuti je po predložku Maria Götzeja zadel Paragvajec Lucas Barrios. Borussia je imela v prvem polčasu več kot 60 odstotkov časa žogo v svoji posesti in premoč potrdila z drugim zadetkom v 40. minuti. Znova je podal Götze, v zmedi pred vrati pa je bil najbolj spreten Nuri Sahin. 20 minut pred koncem tekme je iz bližine mrežo zatresel še Mats Hummels.

Mertesacker zadel v obe mreži
Bayern je s 3:1 zmagal v Bremnu. Werder, ki mu v tej sezoni ne gre najbolje in je pri dnu lestvice, je sicer zasluženo povedel na začetku drugega polčasa. Prosti strel je izvedel kapetan Torsten Frings, najvišji v skoku je bil Sebastian Prödl, žoga je prišla na levo stran kazenskega prostora do Pera Mertesackerja. Visoki branilec jo je spretno poslal mimo Anatolija Timoščuka in vratarja Thomasa Krafta v malo mrežico. V 65. minuti je izenačil Arjen Robben. Iz avta je podal Thomas Müller, Danijel Pranjić pa je z leve strani v sredini lepo zaposlil Nizozemca, ki je prehitel Mikaela Silvestreja in zatresel mrežo.
Bavarci v zadnje pol ure premočni
Četrt ure pred koncem je v kazenskem prostoru sijajno prodrl Mario Gomez, Prödl ga je slabo oviral, žogo je poslal pred vrata, kjer je Mertesacker nespretno podstavil nogo. Veliko premoč Bavarcev v drugem delu je kronal rezervist Miroslav Klose po nesebični podaji Müllerja. Kalvariji Bremenčanov je piko na i postavil vratar Tim Wiese, ki je bil izključen zaradi grobega prekrška nad Thomasom Müllerjem. Najboljši strelec svetovnega prvenstva je sam stekel proti vratom in Wiese ga je tik pred kazenskim prostorom podrl.

Hoffenheim je z novim trenerjem Marcom Pezzaiuolijem prvič zmagal. V Gelsenkirchnu je z 1:0 ugnal Schalke.

"Nova" igral vso tekmo, Brečko v drugem polčasu
Visok poraz z 0:3 je v Hamburgu pri St. Pauliju doživel Köln. Gostitelji so klub Milivoja Novakovića in Miša Brečka doma premagali prvič po maju 1991. "Nova" je igral vso tekmo, Brečko pa v drugem polčasu.