Philippe Coutinho, ki zaenkrat še ostaja član Liverpoola, je potrdil zmago Brazilije nad Ekvadorjem. Foto: Reuters
Čile - Paragvaj
Paragvajci so zmagovito zapustili prestolnico Čila. Foto: Reuters

Brazilci so sicer dolgo trli odpor gostov, ki so se večji del tekme le branili, šele v 69. minuti je po podaji Williana uvodni zadetek na tekmi dosegel Paulinho. Ta se je po predložku iz kota z žogo znašel neposredno pred vrati, s petih metrov jo je bliskovito poslal pod prečko v gol.

Vodstvo je podvojil Philippe Coutinho, ki je po podaji Gabriela Jesusa iz bližine matiral nemočnega ekvadorskega vratarja Maxima Banguero.

Šov Paragvajcev v Čilu
Na derbiju med Urugvajem in Argentino gledalci niso videli zadetkov, precej bolj pestro pa je bilo v Santiagu de Chile, kjer so nogometaši Čila, aktualni južnoameriški prvaki, presenetljivo visoko klonili pred Paragvajci (0:3). Gostitelji nikakor niso uspeli razviti želene igre, veliko je bilo napak v obrambi, v vezni liniji igra ni stekla, v napad je bilo poslanih preveč netočnih podaj. To je bila le voda na mlin Paragvajcem, z 21 točkami sedmi ekipi južnoameriških kvalifikacij. V 24. minuti je Arturo Vidal z glavo žogo poslal za hrbet svojega vratarja, na 0:2 je v deseti minuti nadaljevanja povišal Victor Caceres, ki je po podaji Jorgeja Moreire z levico zatresel mrežo. Končni izid je v 92. minuti postavil rezervist Richard Ortiz, ki je z diagonalnim strelom z levico zatresel malo mrežico. Šok v prestolnici Čila.