Youssef El Arabi je nedvomno povzročil (manjši) glavobol trenerju Marseilla Didierju Deschampsu. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Na Lyonovega zvezdnika Miralema Pjanića je obramba Monaca dobro pazila. Foto: EPA

Gostje iz Normandije so povedli v 52. minuti, ko je vratar Steve Mandanda slabo posredoval ob na videz nenevarnem strelu Nicolasa Seubeja. Marseille je v 78. minuti izenačil iz nedovoljenega položaja, v katerem se je znašel Mamadou Samassa. Ta je po nedosojenem ofsajdu izkoristil neodločnost gostujoče obrambe in žogo z dobrega metra poslal za vratnico v mrežo. Odločitev je padla v 85. minuti, ko je Youssef El Arabi na daljši vratnici z glavo v mrežo pospravil žogo po podaji Livia Nababa.

Edini Slovenec v francoskem prvenstvu Valter Birsa, član Auxerra, je na domači zelenici iztržil remi z Lorientom (2:2). Birsa je podal pri prvem golu Auxerra, ko je bil uspešen Benoit Pedretti. Lyon in Monaco sta se razšla brez golov.