Antonio Conte, Gianluigi Buffon in Kwadwo Asamoah se veselijo zmage ob koncu tekme proti Fiorentini. Foto: EPA
Rodrigo Palacio in Esteban Cambiasso
Interjev Rodrigo Palacio (levo) proslavlja zadetek skupaj z rojakom Estebanom Cambiassom. Foto: EPA
Valter Birsa
Valter Birsa je v Vidmu igral 57 minut. Foto: EPA
Jose Callejon
Jose Callejon je na derbiju Napoli - Roma zadel z glavo. Foto: Reuters

"Viola" je tedaj v Firencah v drugem polčasu zaostanek z 0:2 preobrnila v zmago s 4:2. Tokrat je Juventus v 27. krogu italijanskega nogometnega prvenstva slavil z 1:0. Edini strelec je bil v 42. minuti Kwadwo Asamoah. Gostitelji so v prvem polčasu vseskozi napadali in imeli nekaj lepih priložnosti, toda mreža Fiorentine se ni zatresla do omenjenega zadetka Asamoaha. Ganec je prodrl v kazenski prostor, si priboril prostor kljub štirim branilcem ob njem in z desnico, njegovo slabšo nogo, uspešno meril v zgornji kot.

Serijo 14 zaporednih domačih zmag Juventusa bi 10 minut pred koncem kmalu preprečil rezervist Fiorentine Ryder Matos, a mu je po strelu z glavo iz bližine veselje preprečila prečka. Josip Iličić je vso tekmo presedel na klopi gostov, ki so v drugem delu igrali precej bolje kot v uvodnih 45 minutah. Moštvi se bosta v naslednjih dneh dvakrat pomerili še v osmini finala Evropske lige.

Zmaga Interja, poraz Milana
Inter je bil doma prav tako z 1:0 boljši od Torina. Tekmo na San Siru je v 30. minuti odločil Rodrigo Palacio z glavo. Samir Handanović je na začetku drugega polčasa žogo po močnem strelu reprezentančnega kolega Jasmina Kurtića z 20 metrov odbil v kot. Črno-modri so na zadnjih petih tekmah neporaženi.

Slabši dnevi so za njihovim mestnim tekmecem Milanom. Varovanci Clarencea Seedorfa so po porazu proti Juventusu prejšnji konec tedna v soboto z 1:0 izgubili še v Vidmu pri Udineseju. Edini zadetek je dosegel Antonio Di Natale v 67. minuti. Seedorf je pred torkovo povratno tekmo osmine finala Lige prvakov proti Atleticu Madrid spočil nekaj glavnih mož (Mario Balotelli je zaigral šele v drugem polčasu, Kaka je obsedel na klopi), tako da je priložnost v začetni enajsterici po dolgem času dobil Valter Birsa ter ob Kensukeju Hondi (desno) in Robinhu (levo) igral za edinim napadalcem Giampaolom Pazzinijem. V 57. minuti je mesto na zelenici prepustil Michaelu Essienu.

Lazio je na skoraj praznem Olimpicu (navijači so protestirali proti predsedniku kluba Claudiu Lotitu) moral priznati premoč Atalanti (0:1).
Ob Callejonu junak Napolija še Reina
Na zadnji tekmi kroga, derbiju v Neaplju, kjer sta se merila tretjeuvrščeni Napoli in drugouvrščena Roma, je bil edini strelec v 81. minuti Jose Callejon. Napoli je tako zmagal z 1:0 in se približal Rimljanom, ki imajo odigrano tekmo manj, na tri točke zaostanka. Španec je po predložku Faouzija Ghoulama z leve strani natančno meril z glavo tik pod stičiščem prečke in vratnice. Predtem je v vratih gostiteljev sijajno branil Pepe Reina in v prvem polčasu ni dopustil zadetka Gervinhu, v drugem pa Maiconu. Roma, ki je imela precej več od igre, a bila neučinkovita, se je s porazom najbrž dokončno poslovila od upov za naslov prvaka, saj za Juventusom zaostaja že 14 točk.
27. krog:
NAPOLI - ROMA 1:0 (0:0)
Callejon 81.

Napoli: Reina, Maggio, Fernandez, Albiol, Ghoulam, Džemaili (60./Henrique), Inler, Callejon (84./Pandev), Hamšik (73./Insigne), Mertens, Higuain.

Roma: De Sanctis, Maicon, Benatia, Castan, Romagnoli (84./Destro), Nainggolan, Pjanić, Strootman (12./Taddei), Bastos, Florenzi (74./Ljajić), Gervinho.

Iličić (Fiorentina) je bil na klopi.

Juventus: Buffon, Barzagli, Ogbonna, Chiellini, Lichtsteiner (78./Caceres), Vidal, Marchisio (88./Padoin), Pogba, Asamoah, Tevez (82./Isla), Llorente.

Fiorentina: Neto, Diakite, Rodriguez, Savić, Pasqual, Aquilani, Pizarro (65./Wolski), Anderson (57./Fernandez), Cuadrado, Gomez (77./Matos), Vargas.

Sodnik: Daniele Orsato

INTER - TORINO 1:0 (1:0)
Palacio 30.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Kurtić (Torino) je igral do 58. minute.
LAZIO - ATALANTA 0:1 (0:0)
Moralez 60.
RK: Candreva 64./Lazio
CHIEVO - GENOA 2:1 (1:0)
Paloschi 5., 93./oba 11-m; Gilardino 89.
Lazarević je igral od 70. minute, Cesar (oba Chievo) je počival zaradi rdečega kartona.
PARMA - VERONA 2:0 (1:0)