Javier Hernandez je v štirih dneh že drugič prevesil tehtnico na stran Reala. Foto: EPA
Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez
Napadalna trojka Lionel Messi-Neymar-Luis Suarez je bila znova razigrana. Foto: Reuters
Lionel Messi
Takole je Lionel Messi zadel za 2:0. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je dvakrat zatresel mrežo Elcheja. Foto: Reuters

Katalonci so nove tri točke vknjižili na dan, ko mineva leto dni od smrti nekdanjega trenerja Tita Vilanove, in tako pet krogov pred koncem prvenstva ostajajo v vodstvu. Real, ki je drugi, bo v nedeljo gostoval v Vigu. Barca je silovito začela na Cornella El Pratu in v prvem polčasu igrala odlično. Razigran je bil Lionel Messi, ki je z natančnimi podajami v kazenskem prostoru iskal Neymarja in Luisa Suareza, vendar je obema lepi priložnosti ubranil Kiko Casilla, enkrat pa je Brazilec meril prek vrat.

V 17. minuti so gostje kronali premoč. Messi je začel akcijo. Z dolgo diagonalno žogo je na levi našel Jordija Albo, ki je s prve podal v kazenski prostor, Suarez je prepustil žogo Neymarju, ta pa je zatresel mrežo. Osem minut pozneje je po dvojni podaji z Andresom Iniesto Suarez našel Messija, ki je dobil žogo na levi strani kazenskega prostora in jo ob vratnici pospravil v mrežo. To je bila 14. podaja Urugvajca, polovico jih je prispeval Messiju.

V drugem polčasu je Antonio Mateu Lahoz po protestu Jordiju Albi pokazal kar rdeč karton. Takoj po izključitvi je Messi zadel vratnico, do prvih priložnosti pa so prišli tudi gostitelji, vendar je strela Sergia Garcie in Christiana Stuanija Claudio Bravo ubranil. Tudi Espanyol je končal tekmo z igralcem manj, saj je bil po protestu v sodnikovem dodatku izključen Hector Moreno. V zadnjih minutah je Luis Enrique namesto Inieste na zelenico poslal Xavija, ki je odigral 500. tekmo v La ligi in 30. derbi z Espanyolom, s čimer je rekorder teh mestnih dvobojev.

Oblak ohranil mrežo nedotaknjeno
Atletico je doma gostil Elche in po slabem prvem polčasu v drugem trikrat zatresel mrežo. Jan Oblak je branil vso tekmo in zanesljivo ohranil mrežo nedotaknjeno. Colchonerosi so povedli v 55. minuti. Juanfran je s predložkom našel Kokeja. Odlični vezist je streljal, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Antoine Griezmann.

Osem minut kasneje so španski prvaki povišali prednost. Z levico je z roba kazenskega prostora zadel Raul Garcia. 13 minut pred koncem se je drugič med strelce vpisal Griezmann, ki je izkoristil dobro podajo Saula Nigueza.

Kraljevi klub odnesel poln izkupiček iz Balaidosa

Celta je proti Realu začela zelo napadalno. Gostitelji so povedli v 9. minuti, ko je Nolito z leve strani prodrl v kazenski prostor, Daniel Carvajal ga je le spremljal, tudi Asier Illarramendi ni bil dovolj odločen. Napadalec je žogo z desnico poslal med nogama Raphaela Varana v mrežo. Iker Casillas je bil nemočen. Madridčani so hitro izenačili, po četrt ure igre je po akciji Cristiana Ronalda odbita žoga prišla do Tonija Kroosa, ki jo je z natančnim strelom z 12 metrov poslal pod prečko.

Real je dobil zalet. V 24. minuti si je Javier Hernandez izmenjal dvojno podajo s Jamesom Rodriguezom, nato pa stekjel v kazenski prostor in žogo med nogama vratarja Sergia Alvareza poslal v mrežo. Celta je igrala odprto in že štiri minute zatem je izenačila na 2:2. Santi Mina se je izognil prepovedanemu položaju, stekel sam proti Casillasu in že poslal žogo mimo vratarja, a je zadela vratnico. Odbito žogo je z bližine pospravil v mrežo.

Velika napaka Krohn Dehlija
V 41. minuti je Ronaldo ušel obrambi Celte in z diagonalnim strelom stresel vratnico. Dve minuti zatem je Michael Krohn Dehli naredil veliko napako pred kazenskim prostorom, James je darilo z veseljem sprejel in z roba kazenskega prostora poslal žogo od vratnice v mrežo.

Zelo sporna odločitev sodnika po prekršku nad Orellano
Na začetku nadaljevanja je Celta še bolj pritisnila, vseskozi je bilo vroče pred vrati Casillasa. Po uri igre je Kroos v kazenskem prostoru od zadaj pokosil Fabiana Ariela Orellano, žoge se ni dotaknil, a je sodnik Pedro Jesus Perez Montero le odmahnil z roko. Velika sreča za Madridčane, ki so končni izid psotavili v 64. minuti. Ramos je v idealnem trenutku zaposlil Hernandeza. "Chicarito", ki je v sredo popeljal Real v polfinale Lige prvakov, pa sij je mojstrsko zaustavil žogo in odličen teden začinil še z enim zadetkom.