Bastian Schweinsteiger je po koncu tekme z novico o podaljšanju pogodbe razveselil razprodano Allianz Areno. Foto: Reuters
Šindži Kagava
Šindži Kagava je pravo odkritje sezone v Bundesligi. Hitri Japonec bo januarja igral na azijskem prvenstvu, v Dortmundu ga bodo zelo pogrešali. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je z mlado ekipe Borussie nanizal sanjsko serijo 14 zmag in enega remija po uvodnem domačem porazu z Bayerjem (0:2). Foto: EPA
Claudio Pizarro
Claudio Pizarro ni mogel verjeti, da sodnik Florian Meyer ni pokazal na najstrožjo kazen. Foto: EPA
Köln
Köln je prišel do četrte zmage v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Novico je 26-letni zvezdnik, ki za Bayern igra od 14. leta, gledalcem na stadionu sporočil kar po mikrofonu nekaj minut po zadnjem sodnikovem žvižgu. Do zdaj je imel pogodbo sklenjeno do leta 2012, zanj pa so se zanimali številni evropski klubi (Real, Inter, Manchester United, Chelsea).
Ribery prvič v polno
"Mislim, da imamo odlično moštvo. Moje srce je rdeče in raje osvojim Ligo prvakov z Bayernom kot z Realom," je "Schweini" pozneje povedal novinarjem. Do sedme zmage v sezoni so Bavarce popeljali zadetki Hamita Altintopa, Philippa Lahma in Francka Riberyja.

Turek je v prvi postavi zamenjal bolnega Maria Gomeza in v 17. minuti zadel z močnim strelom z 22 metrov, na 2:0 je Lahm v 71. minuti povišal z 11-metrovke (vratar gostov Thomas Kessler je zaradi prekrška nad Thomasom Müllerjem prejel tudi rdeči karton), končni izid pa je Ribery s svojim prvim letošnjim zadetkom v nemškem prvenstvu postavil dobrih deset minut pred koncem.

Mojstrovina Sahina
Vodilna Borussia iz Dortmunda je z 2:0 odpravila Werder in ima krog pred koncem jesenskega dela že 43 točk, kar je rekord Bundeslige. Že v 9. minuti je Nuri Sahin velemojstrsko izvedel prosti strel z desne strani, žogo je zavrtinčil prek živega zidu in Tim Wiese je bil brez moči. V prvem polčasu so bili rumeno-črni za razred boljši tekmec.
Werder dvakrat oškodovan
Bremenčani so v drugem delu zaigrali veliko bolje. V 52. minuti je Claudio Pizarro padel v kazenskem prostoru, vratar Roman Weidenfeller ga je podrl, a sodnik Florian Meyer ni pokazal na belo točko. Gostje so bili oškodovani, še večja krivica pa se jim je zgodila v 70. minuti. Strel Jakuba Blaszczykowskega je Wiese še uspel odbiti, sijajni Šindži Kagava pa je na drugi vratnici z levico poslal žogo pod prečko. Vratarja gostov je oviral Robert Lewandowski, ki se je tudi z glavo malce dotaknil žoge, stal pa je vsaj meter v prepovedanem položaju. Po koncu tekme je trener gostov Thomas Schaaf ostro kritiziral delilce pravice na stadionu Westfalen.
Bayer iz Leverkusna je s 4:2 slavil v Hamburgu in se povzpel na drugo mesto na lestvici. Za Borussio zaostaja 11 točk. Köln je z golom 19-letnega Christiana Clemensa premagal Eintracht in osvojil zelo pomembne tri točke v boju za obstanek.